İYİ Parti İl Teşkilatı’nda Öztürk Güven Tazeledi

12 Mart 2018 49 0


İYİ Parti Denizli İl Teşkilatı’nın 1. Olağan Kongresi, yapıldı. Kongrenin kazananı tek aday olarak seçime giren mevcut İl Başkanı Yasin Öztürk oldu.

İYİ Parti Denizli İl Teşkilatı, 1. Olağan Kongresi’ni düzenledi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Musalla Dervişoğlu’nun da katıldığı kongreye İYİ Parti Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk, tek aday olarak girdi.Çok sayıda delege ve partilinin katıldığı kongrede İl Başkanı Yasin Öztürk, yeniden il başkanı seçildi.

“İYİ Partili olmak demek değişime cesaret edebilmek ve hak bildiği doğru yolda sonuna kadar mücadele etmek demektir.” diyen Başkan Öztürk, “Bu mücadeleci ruh, Türkiye’ye yeni bir ufuk, Türk milletine yeni bir umut kazandıracaktır. Buna yürek yürekten inanıyorum. Bu mücadelede partimizi Denizli’de temsil eden gözlerini kırpmadan bu davanın neferleri olan cesur arkadaşlarıma teşekkür ediyorum “dedi.

Kongrede konuşan Öztürk, Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) iktidarını da eleştirdi. Öztürk,”16 yıl boyunca her geçen gün otokrasi kokan bir yönetim anlayışıyla ülkemizin sonu belirsiz maceralara sürüklemek isteyen AK Parti iktidarının baskı ve dayatmalarının en üst düzeylere geldiği, söyledikleriyle yaptıkları bir birine taban tabana zıt olan bu iktidar parlamentoyu bir tastik makamı durumuna getirmiştir. Ben yaptım oldu anlayışı ile millet iradesinden hızla uzaklaşan, muhalefete tahammülü olmayan, kendilerinden olmayanı veya kendilerine biat etmeyen herkesi vatan haini damgasını, iftirasını atacak kadar fütursuzlar Türk milletinin üstünde bir korku imparatorluğu oluşturdular.Böyle baskı dolu tek adam rejiminden kurtulmanın yolu doğru ve gerçekçi sosyal politikalar, bunları uygulayacak inançlı, kararlı, cesur yürekli kadrolardan geçmektedir.” şeklinde konuştu.

The post İYİ Parti İl Teşkilatı’nda Öztürk Güven Tazeledi appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam