İYİ Parti Dinliyor ”Anlat Hemşehrim” Denizli’de

05 Mart 2018 25 0


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Ankara’dan uğurladığı seçim otobüsü, Muğla’dan sonra Denizli’ye ulaştı. ‘Anlat Hemşerim Dertleşelim’ projesi kapsamında hazırlanan otobüs, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda ziyaretçilere açıldı.

Fethiye ve Muğla’nın ardından Denizli’ye gelen İYİ Parti otobüsü, 15 Temmuz Delikliçınar Meydanı’nda vatandaşlarla buluştu, kurulan stantlarda sorunlar dinlendi. İYİ Parti Genel Merkezi Mahalli İdareler Başkanlığı ve Gençlik Kolları Başkanlığı’nın yürüttüğü hizmet projesi kapsamında otobüs, 81 ili dolaşacak ve vatandaşın sorun ve dertleri yerinde dinlenip, not alınacak. Sorunlar raporlar halinde Mahalli İdareler Başkanlığı’na sunulacak. İYİ Parti Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk, proje ekibi ve parti otobüsünün vatandaşı dinlemek amacıyla Denizli’ye geldiğini söyledi. Vatandaşların sorunlarını yerinde dinlemek için başlatılan projenin Denizli’deki açılışında İYİ Parti kurucu üyesi Neslihan Seven, İl Başkanı Yasin Öztürk, Merkezefendi İlçe Başkanı Şule Türkaslan, Eski Denizli Valisi Yavuz Erkmen, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İYİ Parti kurucu üyelerinden Neslihan Seven, İYİ Parti’nin sessizlerin sesi olmak için yola çıktığını belirterek “25 Ekim 2017’de kuruluşunu tamamlayan ve yola çıkan İYİ Parti’nin İYİ insanları olarak partimiz, Mahalli İdareler Başkanlığı ve Gençlik Kolları Başkanlığı’nın yürüttüğü bir hizmet projesi dâhilinde burada toplanmış bulunmaktayız.İYİ Parti, sesine kulak verilmeyen, sözü olanı konuşturmayan siyaset anlayışına karşı olarak, sessizlerin sesi, sözü olanların dili olmak için ortaya çıkan cesur insanlar hareketidir. Bunun için; eşitlikçi, paylaşımcı, girişimci, adaletli, hoşgörülü ve konuşan bir Türkiye yaratmak, öncelikli hedefimiz ve görevimizdir.” dedi.

Ağzını açanın düşman olarak algılandığı bu iktidar döneminde, konuşanın ajan provokatör ilan edildiği, yandaşa ballı börek, vatandaşa kuru çöreğin reva görüldüğünü belirten Seven, “Bu iktidar döneminde, sıkıntı çekmekten, suskun kalmaktan, korku duymaktan halsiz kalmış, yorgun düşmüş olan milletimizin kendisiyle görüşmek, konuşmak ve dertleşmek için “İYİ Parti Dinliyor; Anlat Hemşerim, Dertleşelim” konu başlığı altında önemli bir çalışma başlatmıştır. Bu proje kapsamında; milletimizle bizzat sohbet etmeyi amaç edindik. Genelde ülkemizin, yerelde Denizlimizin sorunlarını, vatandaşımızla yüz yüze konuşmak istedik. Bütün sorunlarımızın bir hal çaresi olduğuna inanıyoruz. Sorunlarımızı, katılımcı bir demokrasi anlayışı içerisinde, elbirliği ile çözümler bulacağımızdan emin olmanızı istiyoruz. Artık karamsar olmaya ve ümitsiz kalmaya gerek yoktur. Bu milletin sahibi vardır ve çare de vardır. Çünkü İYİ Parti vardır.” ifadesini kullandı.

“DENİZLİ’NİN SORUNLARINI DİNLEMEK İÇİN GELDİK”

Denizli halkının sorunlarını dinlemek için Denizli’ye geldiklerini söyleyen Neslihan Seven, “Batı Anadolu’da yer alan güzel Denizlimiz; tarım, turizm, tekstil, sanayi ve üniversitesi ile gelişmeye ve yenileşmeye açık, işçi ve emekçi yoğunluklu, çalışkan insanların harman olduğu bir kültür-sanat şehridir. Bunun için, girişimci, yatırımcı ve sanayici iş adamlarımızın sorunlarını ve önerilerini dinlemek için buraya geldik.Çal, Baklan, Çivril, Tavas, Acıpayam ve Denizli ovalarında ve dağlarında çalışan fedakâr çiftçi ve besici köylümüzün isteklerini duymak için buraya geldik.Bütün sektörlerde görev yapan çalışkan işçi ve emekçilerimizin el emeğinin ve alın terinin değerini bildiğimizi, söylemek için buraya geldik. Pamukkale, kaplıcalar, antik kentler, kayak merkezi ve bütün Denizli sınırları içerisinde hizmet veren güler yüzlü, hoş bakışlı turizm işletmelerinin görüşlerini almak için buraya geldik.Yüce Atatürk’ün ülkeyi emanet ettiği, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin eğitim, çalışma ve sosyal problemlerini yerinde görmek ve karşılıklı konuşmak için buraya geldik.Ve yine Pamukkale’si, tarihi antik kentleri, akarsuları ve doğal güzelliklerinin korunması ve iyileştirilmesi için neler yapabilirizi konuşmak ve görüşmek için buraya geldik.Bizler, Denizli’nin vatansever insanları gibi vatan ve millet sevdalıları olarak buralara geldik. Bugün “İYİ Parti Dinliyor; Anlat Hemşerim, Dertleşelim” projesi kapsamında otobüsümüz ve ekibimizle birlikte Denizli’de, sizlerin misafiri olduk. Sizlerle konuşmak ve dertleşmek için buralardayız.” dedi.

 

Denizli horozunu her alanda öttürmek için Denizli’ye geldiklerini belirten Seven, “Denizli’nin yiğit, girişimci, yatırımcı insanları; bize omuz verin, destek olun; Denizli Horozu’nu sadece kümeslerde değil Denizli sanayisinde, Denizli tarımında, Denizli turizminde, Denizli kültür ve sanatında öttürelim. Üreten, gelişen ve büyüyen mutlu ve modern Denizli’yi yeniden inşa edelim. Biz İYİ Partiyiz ve İYİ insanlarız. Denizli’ye ve Türkiye’ye İYİ geleceğimizi ve iyilikler getireceğimize inanıyoruz. Sizlerin de buna inanmanızı istiyoruz.“İYİ Parti Dinliyor; Anlat Hemşerim, Dertleşelim” çalışmamız ülkemize ve Denizlimize hayırlı hizmetlere vesile olmasını temenni ediyor; bütün hemşerilerime saygılar ve selamlar sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

İYİ Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı, Denizli eski Valisi Yavuz Erkmen ise projeyle ilgili şunları söyledi:

“Bütün Türkiye’yi dolaşacağız. 81 ile gidip, vatandaşın derdini sorunlarını yerinde dinleyeceğiz. Çözüm üretmek amacıyla yola çıktık. Gördüğümüz ilgi çok büyük. Bildiğiniz gibi korku hakimiyeti vardır. Korkmaya gerek yoktur. İYİ Parti cesaretle ortaya çıktı. Cesaretle yürütülmektedir, cesaretli insanlar bunu değiştirebilir.”

Açıklamaların ardından otobüsteki heyet, vatandaşın sorunlarını ve dertlerini dinledi.

No tags for this post.

The post İYİ Parti Dinliyor ”Anlat Hemşehrim” Denizli’de appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam