İYİ Parti Denizli Milletvekili Aday Adayı Öztürk: Aynaya Bakıp Kendilerini Görüyorlar

15 Mayıs 2018 41 0


Kentin öne çıkan isimleriyle gerçekleştirdiğimiz söyleşilerimiz devam ediyor. Söyleşilerimizin bugünkü konuğu İYİ Parti eski İl Başkanı ve İYİ Parti Denizli milletvekili aday adayı Yasin Öztürk.

Yasin Öztürk kimdir? Kendinizi kısaca tanıtabilir misiniz?

1972 Çivril doğumluyum Makine mühendisiyim.3 çocuk babasıyım.

Sizi MHP il başkanlığı yaptınız. MHP genel merkeziyle sorunlar yaşadınız ve iyi partinin kuruluşunda yer aldınız. MHP’den ayrılma gerekçeleriniz nelerdi?

O dönemi halkımız hatırlarsa 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde 2 seçimi görmüş dönemin il başkanıydım. 1 Kasım seçimlerinden sonra MHP’nin aldığı oyları düşmüştü. 80 milletvekilinden 40 milletvekiline düşmüş bir parti vardı. Genel merkezin tabanı dinlememesi milletvekili sıralamalarında sadece Denizli değil tüm Türkiye’de yanlışlar yapıldığını düşünerek olağanüstü kurultay talebimiz oldu. Sürecin içinde şunu gördük biz arı kovanına çomak sokmuşuz. Mevcut iktidarında desteğiyle mahkemeler yoluyla kongrelerimiz engellendi. Bizde bu üst yönetimle bir yere varılamayacağını vatandaşlarımızında yeni bir oluşuma destek vereceğini düşünerek İyi partiyi kurduk.

İYİ parti kuruldu. Eski DYP ve ANAP’lılarda kuruluşta yer aldı. İyi parti MHP’nin devamı mıdır yoksa yeni bir düşünce olarak mı ortaya çıktınız?

İyi parti merkezde olan partidir. Türkiye’nin yeni bir milliyetçi partiye ihtiyacı yoktur. Toplumun ihtiyacı merkezde partiye ihtiyaç vardır.İyi parti kimlerin oyuna taliptir derseniz. Vatanını milletini sevenlerin oyuna taliptir. Diğer bir deyişle vatanı milleti bölmeye çalışanların oyuna talip değildir.Dindarların oyuna taliptir ama din bezirganlarının oyuna değil. Siyasal islamcı çerçevede olanların oyunu istemiyoruz.

İyi parti FETÖ’cü olarak iktidar tarafından suçlanıyor bu konuda ne dersiniz?

15 Temmuzdan sonra iktidar kendilerinden olmayan herkesi vatan hainliğiyle fetöcülükle suçlamaya başladı. Kendilerine 17-25 Aralık tarihlerini milat kabul ederek öncesi ilişkilerini aldatıldık deyip kurtulduklarını sanıyorlar. Hala içlerinde Fetö ile bağlantılı insanları barındırıyorlar. Bu isimleri biz biliyoruz. Örgütle irtibatlı olup boy boy fotoğrafı mevcut olanlar hala iktidar partisinde siyaset yapmaya devam ediyor. Bir tane fotoğrafı bile olmayan bizi Fetöcülükle suçluyorlar. Bizim hiçbir terör örgütüyle oturup kalkmışlığımız ne isterlerse vermişliğimiz yok.Aynaya bakıp kendilerini görüyorlardır.

Siz muhalif bir partinin milletvekili aday adayısınız.İktidarda sizi rahatsız eden neler var?

Öncelikle mevcut iktidardan ziyade toplumun rahatsızlıklarını bilmek gerekiyor. Ekonomi, toplumsal adalat, ülke güvenliği ve genç işsizlik ortada. Mevcut iktidar 3 y ile mücadele etmek için yola çıkmışlardı bunlar nelerdi. Yoksullukla mücadele, yolsuzlukla mücadele, yasaklarla mücadele idi. Baktığımızda başarılı oldular etraflarında yoksul kalmadı, yolsuzluk had safhada, yasaklarında ne boyuta geldiğini görüyorsunuz. Basın özgürlüğü bile yok. Ya susturuldu ya da satın alındı.

Sizin ve partinizin bu konuda çözümleri nelerdir?

Parti programımızda baş çözüm önerimiz üretime dayalı ekonomi.Gördüğünüz gibi köyler boşaldı şehirlere göç işsizliği artırdı.Şu ana kadar tüketici bir toplum haline getirildik.İlk olarak kalkınma programı ortaya koyacağız.Hukuksuzluk had safhada.Toplumun adalet duygusu yok oldu.Bağımsız bir adalet bir an önce tesis edilmeli.

İyi parti millet ittifakı ile seçimlere girecek. İyi parti CHP’den katılan 15 milletvekili katılımıyla seçime girme hakkı kazandınız.Bu konuda ne dersiniz?

Bakın seçim yoluyla bizim partimizi seçim dışına itmek istediler. Yargıtay seçime girebileceğimizi beyan ederken YSK seçime katılabileceğimiz kararı vermedi. Bunun üzerine sayın genel başkanlar bir araya gelerek demokrasinin gereği olarak partimize katılımı sağlandı. Gurup kurmamız üzerine o akşam YSK 7 ye karşı 2 oyla seçime girebilmemiz sağlandı. Yasa açık olmasına rağmen 2 üye katılmamız için oy verdiler. CHP’den partimize katılıp seçime katılmamızı sağlayan milletvekillerine teşekkür ediyoruz. Ülkemiz demokrasisi adına tarihe geçecek bir davranış sergilediler.

Şikayetçi olduğunuz Yüksek Seçim kurulunun bağımsız davranacağınızı düşünüyor musunuz?

Mevcut iktidarın lehine davranış sergileyebilirler ama biz bu oyunu sandıklara sahip çıkarak önleyeceğiz. Tüm vatandaşlarımızdan da sandıklara sahip çıkmasını talep ediyoruz.

Üç çocuğunuz var ikisi üniversite öğrencisi geleceklerini nasıl görüyorsunuz?

Biz kendi çocuklarımız için değil tüm ülkenin çocukları için çalışacağız. Tüm gençlerimiz bizimle birlikte geleceğe umutla bakmalılar. Üreten bir ekonomiyle bütün gençleri bu açmazdan kurtaracağız.

Ülkemizin çevresi bir savaş halinde, Amerika İran’a ambargoyu yeniden kara aldı bu konularda neler söylersiniz?

Bu iktidar komşularla sıfır sorun derken hepsiyle sorunlu hale geldik. Ülkemiz büyük bir güvenlik sorunuyla karşı karşıya BOP’un eş başkanı olan iktidardakiler önce BOP’un ne olduğunu anlatmalılar.

Denizli’de yerel iktidar için neler söylersiniz?

Mevcut belediye başkanı kendi reklamını yapmayı bırakıp iş yapmasını bekliyoruz. Çamlık caddesi, 29 Ekim Bulvarının esnafının durumuna bakmalılar. Merkezefendi ve Pamukkale belediyelerinde imar durumlarıyla ilgili el altında bir sürü rantın döndüğünün farkındayız. Yerel seçimlerde de halkımızı bunlardan kurtaracağız. Biz Denizli’yi seviyoruz. Denizli halkı adına her mücadeleye hazırız yeter ki bizi desteklesinler.

No tags for this post.

The post İYİ Parti Denizli Milletvekili Aday Adayı Öztürk: Aynaya Bakıp Kendilerini Görüyorlar appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam