İYİ Parti Denizli İl Başkanı Öztürk’ten Erken Seçim Açıklaması

19 Nisan 2018 38 0


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın erken seçim tarihini 24 Haziran olarak açıklamasının ardından gözler İYİ Parti’ye çevrildi. Erken seçim tarihinin açıklanmasının ardından açıklama yapan İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Meral Akşener’in, “100 bin imza ile aday olacağım” sözlerinin ardından ilk destek İYİ Parti’nin ilk kıvılcımlarının atıldığı Denizli’den geldi. Akşener’e Cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için ilk imza desteği İYİ Parti Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk’ten geldi.

Erken seçim kararını değerlendiren Öztürk, “AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklama ile seçim tarihi TBMM’ne sunulmak üzere 24 Haziran 2018 olarak belirtilmiştir. Hiç şüphe yok ki 2 ay gibi bir süreçte seçimlerin yapılabilmesi için YSK’nın aylar öncesinden talimat aldığı da, AKP ve MHP Genel Başkanlarının da bu konuyla ilgili birkaç defa bir araya geldiği hepimizin malumudur” dedi.

İYİ Parti’nin seçime girmek için yasal yükümlülükleri yerine getirdiğini dile getiren Başkan Öztürk, “Bu kadar hızlı erken seçim kararı alınmasını şu sebeple önemsiyoruz. İlerleyen dönemde ekonominin toparlanabilmesi açısından kapanmaz yaralar daha da derinleşmeden biran önce ülkemizin bu karamsar havadan kurtulması gerekmektedir. Her ne kadar İYİ Parti’yi zor duruma düşürmek için, seçimlere katılabilmesi açısından önünü kesme çabalarını gözlemlesek de İYİ Parti 1.Olağan Genel Kurulu’nu 10 Aralık da Kurucular Kurulu ile yapmıştır.Bu Kongreden önce 68 Vilayette kuruluşunu tamamlayıp Dernekler masası vasıtasıyla YSK’ya iletmiştir.Dolayısıyla 10 Aralık’tan 6 ay sonraya tekabül eden 10 Haziran’dan sonra yapılacak olan her seçime Siyasi Partiler Kanun’unun 36.Maddesi gereğince katılabiliriz.Bu şekilde daha önceden seçimlere katılabilme hakkını alan örnekler mevcuttur. Korkunun ecele faydası yoktur.Paçaları tutuşanlar paçayı Milletten kurtaramayacaklardır. İYİ Parti korkusundan Bürokrasiyi kullanarak Hukuk dışı davranış biçimlerine girildiği takdirde herkes ayağını denk alsın. İYİ Parti seçime girecektir. Kapıları kapatmaya kalksalar da bacadan yine gireceğiz. Genel Başkan’ımız Sayın Meral Akşener en az 100.000 imza ile Cumhurbaşkanı adayı olacaktır. Her halükarda milletin kantarına çıkacağız. Yüce Türk milletinin ferasetine güveniyoruz”. ifadesini kullandı.

The post İYİ Parti Denizli İl Başkanı Öztürk’ten Erken Seçim Açıklaması appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam