İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97. Yıldönümü Kutlandı

12 Mart 2018 45 0


İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 97. Yıldönümü ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinlikleri Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan program ile kutlandı.

Servergazi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen anma programına; Vali Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Erdinç Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti sunuldu. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Denizli Anadolu İmam Hatip Lisesi Sosyal Bilgiler Öğretmeni Hıdır Serinkan yaptı. Serinkan’ın konuşmasının ardından Servergazi Andolu İmamhatip Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu video sunumu yapıldı. Programda; Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ve İstiklal Marşı’nın kabulünü anlatan oratoryo büyük ilgi gördü. Son olarak İstiklal Marşı’nın kabulü ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy ile ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yapılan yarışmada dereceye giren öğrencilere Vali Hasan Karahan ve diğer protokol üyeleri tarafından hediyeleri verildi.
Vali Hasan Karahan törenin ardından Servergazi Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde öğrenciler ile birlikte Zeytindalı harekatı anısına zeytin fidanı dikimi gerçekleştirdi.

No tags for this post.

The post İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97. Yıldönümü Kutlandı appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam