Honaz’da Kayıp 2 Kişiyi Arama Çalışmaları Devam ediyor


Denizli’nin Honaz ilçesinde, geçen 30 Haziran’da Soner Kızılırmak (36), 18 Ekim’de ise arkadaşı Murat Uğur Pınarbaş’ın (29) ortadan kaybolmasının ardından başlatılan arama- kurtarma çalışması sürüyor. Pınarbaş’ın cep telefonunun bulunduğu Akbaş Barajı çevresi, polisin ceset arama köpekleriyle arandı, ancak herhangi bir ize rastlanmadı.

Honaz’da geçen 30 Haziran’da Soner Kızılırmak, 18 Ekim’de ise Murat Uğur Pınarbaş kayıplara karıştı. Kayıpların bulunması için arama çalışması başlatıldı. Geçen hafta Akbaş Barajı yakınlarındaki ormanlık alanda Pınarbaş’a ait cep telefonu bulundu. Denizli Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü’nde görevli deneyimli polislerden oluşan özel ekip, çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Kayıp kişilerin öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerine ise Ankara’daki Emniyet Genel müdürlüğü Köpek Eğitim Merkezi’nden ‘Obert’ ve ‘Melo’ adlı kadavra arama köpekleri getirildi. Köpek eğitim uzmanı polisler, köpeklerle cep telefonunun bulunduğu baraj çevresini taradı. Köpeklerin tepki verdiği Karaçay Deresi’ndeki iki alan, iş makinesiyle kazıldı. Ancak herhangi bir ize rastlanmadı.

Jandarma ve polis ekiplerinin ortak yürüttüğü çalışmada, 4 kilometrelik alanda kadavra köpekleriyle arama çalışmaları sürecek.

Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)

The post Honaz’da Kayıp 2 Kişiyi Arama Çalışmaları Devam ediyor appeared first on Denizli Post.

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here