Havuza Düşen 6 Köpek ve 2 Kaplumbağa’nın Yardımına Belediye Ekipleri Koştu

27 Nisan 2018 45 0


Çal ilçesinin Yeşilyurt Mahallesi’nin Dürnük mevkisinde Devlet Su İşleri’ne ait sulama göletine düşen 6 köpek ile 2 kaplumbağa, Belediye Başkanı Fethi Akcan’a gelen bir telefon sonucu kurtarıldı.

Etrafı tel örgü ile çevrili olmasına rağmen, hayvanların su içmek için toprağı kazarak içine girdiği sulama göletinin kenarları naylon örtü ile çevrili olduğundan, içine giren hayvanlar suya düşüyor. Gölette köpekleri gören bir vatandaş, Belediye Başkanı Fethi Akcan’ı arayarak durumu bildirdi.

Akcan’ın talimatı üzerine belediye ekipleri gölete gitti. Merdiven kurup, 6 köpeği kurtardılar. Bu arada, gölete girip çıkamayan 2 kaplumbağa da kurtarılarak doğaya bırakıldı. Çal Belediyesi ekipleri, “Sık sık evcil ve yaban hayvanları gölete düşüyor çıkamıyor. Devlet Su İşleri tel örgü dışında farklı bir önlem almalıdır. Zamanında yetişemesek hayvanlar telef olacakmış” dediler.

No tags for this post.

The post Havuza Düşen 6 Köpek ve 2 Kaplumbağa’nın Yardımına Belediye Ekipleri Koştu appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam