Hasta Hayvanlar Bu Halde Tutuluyor

28 Ocak 2018 39 0


 

DenizliPost – Gamze Yürektürk

Çivril Belediyesi’ne ait hayvan barınağında skandallar bitmiyor. Çivril’in ışıklı yolıu üzerinde bulunan Kum Ocağı’ndaki belediye barınağında gözetim altında tutulan hayvanların bakımsızlıktan öldüğü iddia edilmişti. Çivril’deki hayvanseverler akşam saatlerinde barınağa giderek aç ve susuz hayvanları beslemek istedi.Gördükleri manzara karşısında şaşkına uğrayan hayvanseverler, duruma isyan etti.

Hasta hayvanların konulduğu bölümdeki köpeklerin yanına giden hayvanseverler, demir kafesler içinde tutulan ve altlarında bir karton bile bulunmayan köpeklerin önlerinde sadece su olmasına da tepki gösterdi. Karanlık ve soğuk kafeslerde tutulan hayvanların yattıkları yerlere karton yerleştiren hayvanseverler, hayvanlar ekmek ve su vererek karınlarını doyurdu. Bazı hayvanların açlıktan kemiklerinin derilerine yapıştığını iddia eden hayvanseverler, yetkililerin tüm şikayetlere ve uyarılara rağmen durumu düzeltmemelerine tepki gösterdi. Aç ve susuz kalan köpekler hayvanseverlerin dağıttıkları ekmekler için birbirleriyle yarıştı.

Artan şikayetler üzerine barınağa yetkililerin gelip inceleme yaptığı ve barınak görevlilerine uyarılarda bulunduğu öğrenildi. Ancak tüm uyarılara rağmen barınaktaki durumda herhangi bir iyileşmenin olmadığı iddia edildi.

No tags for this post.

The post Hasta Hayvanlar Bu Halde Tutuluyor appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam