Haluk Levent’ten Nuriye İçin Sevindirici Haber!

15 Şubat 2019 195 0

[ad_1]

Denizli’de, doğuştan sol eli olmayan ve gittiği müzik kursunda öğretmenin kendisi için yaptığı özel aparatla gitar çalmaya başlayan Nuriye Gürel (11) en büyük hayalinin çok sevdiği şarkıcı Haluk Levent’le birlikte gitar çalmak olduğunu söylemişti. Nuriye için sosyal medyadan kampanya başlatan Levent, Nuriye’nin biyonik eli için gerekli olan paranın toplandığını açıkladı.

Denizli’de yaşayan ve doğuştan sol eli olmayan 11 yaşındaki Nuriye Gürel, gittiği müzik kursunda öğretmeninin kendisi için özel olarak yaptığı aparatla gitar çalmaya başladı. Yakında konser vermeye hazırlanan Nuriye, en büyük hayalinin çok sevdiği şarkıcı Haluk Levent ile birlikte gitar çalmak olduğunu söylemişti. Ünlü şarkıcı Haluk Levent, Nuriye’nin sesini duymuş ve sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, “Konser de veririz, biyonik el de taktırırız. Haber edin kızımıza en yakın zamanda orada olacağım.” demişti. Sosyal medyadan Nuriye için kampanya başlatan Haluk Levent, biyonik el için gerekli paranın toplandığını duyurdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Levent, “Para Toplandı. Nuriye artık gitar çalabilecek. Hepinize sonsuz teşekkürler. Yine bir çocuğumuzun hayatına dokundunuz onun hayatını değiştiriyorsunuz. Size minnettarım.” dedi.

Nuriye Gürel Kimdir?

Merkezefendi ilçesine bağlı Adalet Mahallesi’nde yaşayan ve fabrikada iş makinesi operatörlüğü yapan Erdem Gürel (35) ile Müşerref Gürel (35) çiftinin 2 çocuğundan Nuriye Gürel, doğuştan sol eli olmadan dünyaya geldi. Gürel çifti, kızlarına hiçbir engeli yokmuş gibi davranıp, mümkün olduğunca kendisini desteklemeye çalıştı.

Sıdıka Çalışkan Ortaokulu 3’üncü sınıf öğrencisi olan ve boş zamanlarında yüzme kursuna giden Nuriye Gürel, isteği üzerine ailesi tarafından 10 gün önce mahallede bulunan özel müzik okulundaki gitar kursuna kaydını yaptırdı.Sol eli olmayan Gürel’in azmini gören müzik öğretmeni Anıl Zengin, ona yardımcı olabilmek için çözüm yolu aramaya başladı. Zengin, satın aldığı medikal bilekliğe, ucunda mızrap bulunan çanta parçası ekleyerek, aparat yaptı. Yaptığı bu aparatı Gürel’e takan Zengin, küçük kızın rahatlıkla gitar çalabilmesini sağladı. Haftanın 3 günü gittiği kursta öğretmeni Zengin ile birlikte gitar çalan Gürel, büyük mutluluk yaşadı.

No tags for this post.

The post Haluk Levent’ten Nuriye İçin Sevindirici Haber! appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ