Sivas’ta belediye ortak akılla yönetilmiyor mu?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sivas’ta belediye ortak akılla yönetilmiyor mu?
Büyük Birlik Partisi Sivas İl Başkanı Uğur Bulut, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Nevzat Yanmaz’ın Belediyenin icraatları noktasında detaylı bilgilerinin olmadığını söylemesinin belediyenin ortak akılla yönetilmediğini ortaya çıkardığını söyledi.

Sürekli kentte alınan kararların ortak akılla alınacağını ve şeffaf bir belediyecilik yapacaklarını söyleyen Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in bu sorunu meclis ve ihale toplantılarını canlı yayın yaptırarak çözebileceğini aktaran Başkan Bulut, “İhale ve Meclis toplantıları canlı yayın yapılırsa hem halk bilinçlenmiş olur hemde şeffaf bir sürecin işlemesi sağlanır. Vatandaşlar konulara daha iyi hakim olur ve gerektiğinde fikirlerini gerek Belediye Meclis üyelerine gerekse Başkan Yardımcılarına iletir. Yani Belediye gerçekten ortak akılla yönetilmiş olur” dedi. 

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Nevzat Yanmaz’ın açıklamalarının aynı zamanda kurum içinde yaşanan istişaresizliği de ortaya koyduğunu vurgulayan Bulut, “Bazı belediyeler ihale ve meclis toplantılarını şeffaf bir şekilde canlı olarak yayınlıyor. İlimizde de meclis ve ihale toplantıları canlı olarak yayınlanmalı ve şeffaf olunmalı. Meclise gelen konulardan vatandaşların bilgisi olmalı. Belediye Meclisinde elbette yapılan güzel işler vardır. Bu güzel işlerin sayısını artırılması noktasında da vatandaşların önemli etken olacağına inanıyorum. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in bu konuya ağırlık vererek bu sorunu çözüme kavuşturması gerekli. Sivas belediyesinin ortak akılla ve şeffaf bir şekilde yönetilmesi hepimizin faydasına olacaktır” ifadelerini kullandı. 

“BENİM DE BİLGİM OLMUYOR”
Geçtiğimiz günlerde TV programına katılan AK Parti Meclis Üyesi Nevzat Yanmaz ise şu ifadelere yer vermişti, “Belediye Meclis üyelerinin belediyenin işleyişine çok bir etkilerinin olmadığı gördüm. Meclise gelen konular ya encümene gönderilir yada komisyonlarda karara bağlanır. Netice itibari ile Belediye Meclis üyelerinin çok fazla birşey yapabilme imkanına sahip olmadığını hemşerilerimle paylaşmak istiyorum. Bende meclis üyesi olarak belediyenin yaptığı icraatların bir çoğunun tamamen dışındayım ve sokakta gezen bir vatandaş kadar bilgiliyim.  Onun ötesinde bir bilgimiz maalesef olmuyor. ” 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sivas AFAD’a başarı ödülüÖnceki Haber

Sivas AFAD’a başarı ödülü

Mihmandar´a Güvenli Otel SertifikasıSonraki Haber

Mihmandar´a Güvenli Otel Sertifikası

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar