Gurbetçilerden Mehmet Uz’a Destek

11 Haziran 2018 49 0


Almanya’da yer gök, MHP adayı Mehmet Uz afişleriyle dolu. Gurbetçi Denizlililer, arabalarına, binaların tepelerine ve hatta köprülere Mehmet Uz’un afişlerini asıp destek veriyor. Almanya’da başkonsolosluk önünde oy kullanmak için bekleyen yurttaşlara seslenen Uz, “Türkçe ders kitaplarının güncellenmesi ve emeklilerin çalışamaması’ gibi birçok sorunla ilgili çözüm önerileri sundu, gönüllerini kazandı.

MHP Denizli Milletvekili adayı Mehmet Uz’un seçim çalışmaları ve gördüğü destek ülke sınırlarını aştı. Almanya’da yaşayan yurttaşlara konferans bağlantı gerçekleştirerek seslenen ve Cumhur İttifakı’na destek isteyen Uz’un sözleri, Almanya’da heyecan yarattı.

YER GÖK MEHMET UZ

İnternetten buldukları Mehmet Uz afişlerini arabalarına yapıştırıp oy kullanmaya giden gurbetçi yurttaşlar, konvoylar oluştururken, bazı yurttaşlarımız vinçlerle Mehmet Uz afişlerini göklere çıkardı, bazıları da trafiğin yoğun olduğu köprülere afişleri astı.

4 BİN YURTTAŞA SESLENDİ

Almanya’da başkonsolosluk önünde Pazar günü oy kullanmaya giden 4 bine yakın yurttaş, Mehmet Uz’u tekrar dinlemek isteyince, Türk yerel gazeteci, Uz’la telefondan görüntülü bağlantı gerçekleştirdi. Uz’a, “Sizin bizler için söylediğiniz her şey burada büyük bir heyecan uyandırdı. Yurttaşlarımız sizi dinlemek istiyor” diyerek röportaj gerçekleştirdi. Gurbetçi yurttaşlardan destek beklediklerini söyleyen Uz, “Gurbetçi kardeşlerimizden destek bekliyoruz, MHP’nin Türkiye’nin emniyet kilidi olduğunu herkes biliyor. Biz de destek bekliyoruz” dedi.

EMEKLİLERLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR

Gazetecinin, “Almanya’daki emeklilerle ilgili çalışmanız olduğunu duyduk” diyerek bilgi istemesi üzerine Uz, “Evet Almanya’da yaşayan emeklilerle ilgili çalışmamız var. Onların emekli olduktan sonra çalışamadıklarını biliyoruz. En azından yarım gün çalışmak istiyorlar ve biz de bunu destekliyoruz. Biz bu konunun takipçisiyiz. Meclise gittiğimizde ilk gündem maddemizin bu olacağından kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

TÜRK ÇOCUKLARI TÜRKÇE’YLE BARIŞACAK

Almanya’da yaşayan Türk çocuklarına güncelliğini yitirmiş Türkçe ders kitapları okutulduğunu, anlaması zor olduğu için de çocukların ilgisinin az olduğunu bildiğini aktaran Uz, “Bu konu birinci önceliğimizdir. Ders kitaplarının eski ve anlamlarının zor olduğunu biliyoruz. Meclise gider gitmez yeni basım, anlaşılabilir kitaplar hazırlanmasını sağlayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Ülkemizden kopup giden yurttaşlarımız için elimden gelen tüm çalışmayı göstereceğim. ‘Mehmet Uz’ olarak söz veriyorum, bizzat takipçisi olacağım ve en kısa sürede bu sorunu çözeceğiz” dedi.

SİZ DAHA İYİ BİLİYORSUNUZ

Yurtdışında yaşayan yurttaşların oylarının hayati önem taşıdığını söyleyen ve geçen seçimde bu oylar sayesinde fazladan bir milletvekili çıkardıklarının altını çizen MHP Milletvekili Adayı Uz şunları söyledi:

“Avrupa’dan gelen oylar birçok dengeyi değiştiriyor. Ülkemizde bizi anlamakta zorlanan vatandaşlarımız olabilir. Ama yurtdışından bakıldığında Türkiye üzerinde oynanan oyunlar daha net görülebiliyor. Gurbetçi yurttaşlarımız bizim için çok önemli. Topraklarımızdan oraya ekmek parası için gitmiş kardeşlerimizsiniz siz bizim. Türkiye zor bir süreçten geçiyor. 24 Haziran Türkiye için bir kurtuluştur. Herkesi oy kullanmaya çağırıyorum.”

The post Gurbetçilerden Mehmet Uz’a Destek appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam