FACEBOOK GRUBUNA DAVA AÇTI MAHKEME CEVABINI VERDİ

30 Mayıs 2018 43 0

[ad_1]

Denizli’nin eski belediye başkanlarından Ali Aygören, Facebook grubu olan Denizli Düşünce Kulübü’ne dava açtı. Dava gerekçesi olarak Ulu Camii’nin yıkımıyla ilgili grupta kendine hakaret edildiğini iddia eden Aygören, hakaret edenlerin ise Düşünce Kulübü üyelerinden Hüsamettin Bozdağ, Kemal Ateş, Çağlar Özdemir, Mustafa Ünal, Rıfkı Ezgin, Süleyman Boz ve grup yöneticisi Seval Uysal olduğunu ileri sürdü.

Mahkeme Aygören’in dava dosyasını değerlendirdikten sonra, “Müştekinin şikayetine konu facebook paylaşım sitesi üzerinde açılan “Denizli Düşünce Kulübü” adlı grupta yapılan yorum ve görüşlerin eleştiri sınırını aşmadığı, fikir ve ifade hürriyeti sınırlarında kaldığı…” kanaatine vararak, kovuşturmaya yer olmadığı kararını aldı.

“800 yıllık ulu camiyi yıkıyorsan eleştirileri de göğüslemek zorundasın”

Denizlipost’a açıklama yapan Grup kurucusu Seval Uysal, “Ulu Cami’yi kim yıktı başlıklı bir yazım vardı. Uzun araştırmalar sonucu hazırladığım belge ve bilgiye dayalı bu yazıyı daha önce kitabımda yazmıştım, sonra Düşünce Kulübü’nde de paylaştım. Sayın Ali Aygören, yapılan yorumlardan rahatsız olmuş ve bize dava açmış. Böyle bir davadan haberimiz de yoktu. Sonuçta ben gazeteciyim ve gerçekleri yazmakla sorumluyum. Sayın Aygören 800 yıllık Ulu Cami’yi yıkıyorsa, eleştirileri de göğüslemek zorunda” dedi.

Ali Aygören 1999-2004 yılları arasında Denizli belediye başkanlığı yapmış, Selçuklu mimarisine ait olan Ulu Cami 2002 yılında belediye ekiplerince gece yarısı ansızın yıkılmıştı.

The post FACEBOOK GRUBUNA DAVA AÇTI MAHKEME CEVABINI VERDİ appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ