Erdoğan’dan Akşener’e Tepki: Utan Utan

07 Mart 2019 2.014 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i eleştirerek, ‘Meral Hanım dün Denizli’de utanmadan, sıkılmadan benim Denizlili kardeşlerime ‘terörist’ dediğimden bahsetti. Utan utan. Sen ne terbiyeden muafsın ya. Avukatlarımı da görevlendirdim’ dedi.

Dün Denizli’de CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte ilk ortak mitingini yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirmişti. Cumhurbaşkanı’nın terörist söylemlerini eleştiren Akşener,  “Cumhurbaşkanının terörist dediği Denizliler. Nasılsınız? İyi misiniz? Evine ekmek götürmekten başka derdi olmayan Denizliler iyi misiniz? Koca yürekli Denizliler size terörist dediler iyi misiniz” diye başlamış, “Şakası bile ne kadar acı, ne kadar kötü biliyor musunuz? 10 milyon seçmeni olan CHP’ye, 5 milyon seçmeni olan İYİ Parti’ye, 1 milyon oyu olan Demokrat Parti ve Saadet Parti seçmenine terörist dedi. 18 milyon seçmene terörist diyen bir Cumhurbaşkanı. Bunun ne kadar acı, kötü bir tanımlama olduğunu biliyorsunuz. Bu arkadaş, kutuplaştırarak birbirimize düşürterek bu politikayı 17 yıldır sürdürüyor. Ama bu defa pabuç pahalı. Cumhur İttifakı’nı tercih edenlere sesleniyorum. MHP, AK Parti seçmenine sesleniyorum. Sizler bizim için bu ülkenin vatansever, asli unsuru kardeşlerimizsiniz. Bu meydanı şereflendiren Denizlili kardeşlerime sesleniyorum. Sakın ola ki bu arkadaşın sözlerine aldanıp bir kalp kırmayın.” demişti.

‘UTAN UTAN’

Akşener’e dava açacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mardin’den İYİ Parti Lideri Akşener’e eleştirilerde bulundu.

Avukatlarını görevlendirdiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi bir yalan uydurdular ben güya HDP’ye oy veren Kürtleri terörist ilan ediyormuşum. Artık baktılar ki tutmuyor, bu yalana başvurdular. Aynısı Meral Hanım da yapıyor. Sen ne terbiyeden muafsın. Utanmadan sıkılmadan, benim Denizlili kardeşlerime terörist dediğimden bahsediyor. Utan, utan. Avukatlarımı da görevlendirdim. Benim Denizlili kardeşlerim nasıl hitap ettiğimi biliyor. İnşallah 31 Mart bunların sonu olacak.” dedi.

Kaynak: Sözcü

No tags for this post.

The post Erdoğan’dan Akşener’e Tepki: Utan Utan appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam