‘Engelleri Aşan Kariyerler’ Paneli Yapıldı

04 Aralık 2018 230 0

[ad_1]

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Engelleri Aşan Kariyerler paneli de PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü ve PAÜ Engelsiz Yarınlar Topluluğu tarafından düzenlenen panele Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, PAÜ Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Prof. Dr. Ali Kitiş, PAÜ Engelsiz Yarınlar Topluluğu Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Arzum Işıtan ve PAÜ Engelsiz Yarınlar Topluluğu Başkanı Cemil Kobak ile birlikte akademisyenler ve öğrenciler katılım gösterdi.

Panelin açılış konuşmalarını sırasıyla PAÜ Engelsiz Yarınlar Topluluğu Başkanı Cemil Kobak, Topluluk Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Arzum Işıtan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan gerçekleştirdi.

Engelli öğrencilerimizin öğrenim olanaklarını kolaylaştırıyoruz

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan yaptığı açılış konuşmasında şunları dile getirdi: ‘‘Engelli vatandaşlarımızın bizim parçamız ve gerçeğimiz olduğunu kavrayarak, bu duruma göre tavır geliştirmek zorunda olduğumuzun bilinci ile Üniversitemizde altyapılarımızı, eğitim materyallerini yeniden düzenleyerek, yeniden inşa ederek engelli öğrencilerimizin eğitiminin önündeki engelleri tek tek kaldırmaya çalışıyoruz. Üniversitemizde öğrenim gören engelli öğrencilerin, öğrenim olanaklarını kolaylaştırmak için gerekli akademik ortamı hazırlamak amacıyla Üniversitemiz senatosunu 2 Mayıs 2017 tarihinde alınan kararla ‘Engelli Öğrenci Birimi Yönergesi’ kapsamında ‘Engelli Öğrenci Birim Koordinatörlüğümüzü’ oluşturduk. İlgili daire başkanlıklarımız ile koordineli bir şekilde çalışmalarımız devam etmektedir.’’

PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşen ‘Engelleri Aşan Kariyerler’ adlı panelin konukları ise Altınokta Körler Derneği Şube Başkanı Reşat Göcen, Öğretmen Pınar Göcen ve Yazar Eda Urhan oldu.

Panel sonrasında ise, PAÜ Engelsiz Yarınlar Topluluğu tarafından Engelsiz Proje Yarışması düzenlendi. Yarışmaya katılan 11 adet projeden birinci Hanife Gökkan, Harun Dillice ve Göktürk Tuncel’in ‘Değişen Tork Oranlı Yokuşta Arkaya Devrilmeyen El ile Tahrikli Tekerlekli Sandalye’ adlı projesi, ikinci Bektaş Zorlu ve İbrahim Demirkol’un ‘Arduino Kontrollü EMG Sensörlü Biyonik El’ adlı projesi, üçüncü ise Mohamad Diaa Edriss, Okan Çağlar ve Muharrem Engin Dokuyucu’nun ‘Ultravipe Bastonu’ adlı projesi oldu.

Yarışmanın ardından, Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş eğitimi Anabilim Dalı Öğrencilerinin PAÜ Kongre ve Kültür Sergi Salonu’nda düzenlediği ‘Engel’ temalı karma sergi ve yarışmaya katılan projelerin poster sunumları ile etkinlikler sona erdi.

No tags for this post.

The post ‘Engelleri Aşan Kariyerler’ Paneli Yapıldı appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ