DGC GEKA Desteğiyle Üyelerine Fotoğrafçılık Eğitimi Verecek

05 Şubat 2018 26 0


Denizli Gazeteciler Cemiyeti, üyeleri için GEKA desteğiyle medya fotoğrafçılığı eğitimi verecek. Teknik GEKA’nın Teknik Destek Programı kapsamında cemiyete vereceği eğitim desteği, GEKA Genel Sekreter Vekili Akdoğan ile DGC Başkanı Boyacı’nın imzalarıyla protokole bağlandı.

Üyelerinin, medya fotoğrafçılığı ve Adobe Photoshop konusunda Türkiye’nin en iyi foto muhabirlerinden eğitim alması için bir proje hazırlayıp Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın Teknik Destek Programı’na başvuran Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nin proje başvurusu olur aldı.

Kısa adı GEKA olan Güney Ege Kalkınma Ajansı, Teknik Destek Programı adı altında bölgede nitelikli işgücünün, kurum ve kuruluşların mevcut kapasitesinin yanı sıra hizmet kalitesinin artması, enerji verimliliği, çevresel sürdürülebilirlik gibi alanlarda oluşan eğitim projelerine destek veriyor.

GEKA’nın, maliyeti 15 bin TL’ye kadar olan eğitim projelerini tamamen üstlendiği Teknik Destek Programı’ndan yararlanma hakkı kazanan Denizli Gazeteciler Cemiyeti, bu destekle üyelerinin en çok ihtiyaç duyduğu konulardan birinde profesyonel eğitim almayı amaçlıyor.

Bu kapsamda hazırlanan projeye verilecek GEKA desteği için Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı ile GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan arasında bir protokol imzalandı.

“Türkiye çapında iş yapan alanında uzman foto-muhabirlerinin vereceği medya fotoğrafçılığı ve fotomontajı eğitimi konusunda hazırladığımız projenin GEKA tarafından onaylanması sevindirici” diyen DGC Yönetim Kurulu Başkanı Boyacı, “Üyelerimizin büyük bir kısmı fotoğrafçılık ve Adobe Photoshop gibi programlar yardımıyla fotomontaj konusunda direk ya da doğrudan ilgili. Bu nedenle söz konusu eğitimi önemsiyoruz” diye konuştu.

Boyacı projenin, meslekte aktif olarak yer alan gazetecilerin mesleki donanımlarını arttırmak konusunda ortaya koymayı hedefledikleri eğitim projeleri için başlangıç niteliği taşıdığının da altını çizdi.

No tags for this post.

The post DGC GEKA Desteğiyle Üyelerine Fotoğrafçılık Eğitimi Verecek appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam