DEVLET HASTANESİ’NİN HALİ İÇLER ACISI!

03 Şubat 2019 238 0

[ad_1]

Kuruluşu 1919 yılına dayanan ve Denizli’nin en eski hastanesi olan Denizli Devlet Hastanesi’nin durumu içler acısı. 732 yatak kapasitesi ile her gün binlerce hastaya hizmet veren Denizli Devlet Hastanesi’nin bakımsızlığı, eleştirilere neden oluyor.

Kırık dökük banklar, okunamayan tabelalar ve bir de üstüne park sıkıntısı… Burası Denizli’nin en eski hastanesi olan Denizli Devlet Hastanesi.

Tarihi cumhuriyetten bile öncesine dayanan Denizli Devlet Hastanesi’nin açılışı için ilk girişimi, kentin medarı iftiharı Müftü Ahmet Hulusi Efendi yapmış, onun çabası sonucu Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı tarihte, 1919’da açılmıştı. 1933 yılında Atatürk hastaneyi ziyaret etmiş, üstün çabalarından ötürü hastane yönetimine methiyeler düzmüşdü. Şu anki yerine 1972 yılında taşınan ve o yıllarda 400 yatak kapasitesi olan Denizli Devlet Hastanesi, bugün 732 yatak kapasitesi ile her gün binlerce kişiye hizmet veriyor.

Ancak Denizli Devlet Hastanesi’nin şu anki durumu içler acısı. Denizlipost’a ulaşan okurlar durumun vehametini şu sözlerle dile getiriyor;

” ÜZÜLMEMEK mümkün mü?

Bu Terk edilmiş virane görünümünde ki bina maalesef DENİZLİ DEVLET HASTANESİ …
Bir Hasta yakını olarak içim acıdı…

Denizli de gün boyu on binlerce hastanın şifa bulmak ümidiyle geldiği DENİZLİ DEVLET HASTANESİNİN bu VİRANE, BAKIMSIZ, KİRLİ adeta *TERK EDİLMİŞ görünümü içimizi burktu.
Yazık sahipsiz kalmış adeta.

Denizli Devlet Hastanesin de buralardan gün boyu yetkililer, idarecilerde geçiyordur. Görülmeyecek gibi de değil maalesef çok kötü ve virane durumda.

Bu bakımsız hali beni bir vatandaş hassasiyetiyle derinden etkiledi. Her yer kırık dökük, pas içinde…
Hasta, Hasta yakını, vatandaşı düşünerekten konunun düzeltilmesi gerekli ve zaruri .

Bu konu değinilirse belki buralar tamir edilir, düzeltilir, yetkililer sahip çıkar ümidi içindeyim.
İNSALLAH”

The post DEVLET HASTANESİ’NİN HALİ İÇLER ACISI! appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ