Denizli’nin İnstagram Fenomeni

18 Ocak 2018 38 0


Denizli’nin güzelliklerini paylaştığı fotoğraflarla tanıtan İnstagramın fenomen Denizli sayfası “Denizli”, Pamukkale Üniversitesi öğrencisi Emrah Kayhan tarafından 2013 yılında kuruldu. İnstagramın yeni yeni popüler olmaya başladığı lise yıllarında kimseden destek almadan bu sayfayı açan Kayhan, Denizli’yi anlatan fotoğrafları paylaştıkça takipçi sayısı arttı. Şu an Denizli’nin en çok takipçili  instagram sayfası olan ve yaklaşık 35 bin 800 takipçisi olan sayfanın, takipçi sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

“AÇTIĞIMDA HENÜZ LİSEDE OKUYORDUM”

Daha kendi adına instagram sayfası bile açmadan ‘denizli’ sayfasını açan Kayhan, kendi adıyla fenomen olmak yerine Denizli’ye ait fotoğrafları paylaşmak için bu sayfayı açmış. İnstagramın ileride popüler olacağını düşündüğü için ‘denizli’ sayfasını açtığını söyleyen Kayhan, “2013 yılında lise 3. sınıfta herkes kendini fenomen yapmak isterken, daha kendi profilimi açmadan ‘denizli’ kullanıcı adıyla instagram sayfası açtım. O zamanlar bilişim sistemleri bölümünde okuduğum için internette boş zamanlarımda araştırma yapardım. İnstagramın ileride etkili olacağı hakkında yazılar görmüştüm. Lisede elimdeki telefon bile daha instagrama giremezken bu yazılardan etkilenip herhangi bir kimseden destek almadan direkt olarak bir sayfa açtım. İnstagrama bilgisayardan giriş yapıyordum. Zamanla sayfa görsel sayısı arttıkça, takipçilerimde artmaya başladı.” dedi.

GURBETÇİLER DE TAKİP EDİYOR

Yurt dışındaki gurbetçiler tarafından da takip ediliğini belirten Kayhan, “Şu anda 35 bin 800 takipçimden yaklaşık 2 binin üzerinde yurt dışından takip eden gurbetçiler var. Takipçilerimin yüzde 80’ini Denizli’deki takipçiler oluşturuyor. Haftalık ortalama 400 bin gösterimi, 45 bin erişimi olan sayfamı satın almak isteyen yatırımcılar var. Ancak şu an sayfamı satmayı düşünmüyorum. Daha yapacağım çok şey var. Şu anki hedefim yeni açılan yer ve mekanların tek reklam adresi olmak ve takipçi sayısını 2019 yılına kadar 60 bin üstüne çıkarmak.” ifadesini kullandı.

“HARÇLIĞIMLA İSMİ SATIN ALDIM”

Neden Denizli adıyla sayfa açtığını da anlatan Kayhan, “Türkiye genelinde bir sayfa açacaktım fakat öyle olursa da pek duyuramayacağımı düşündüm. Sonradan daha küçük ve yapabileceğim bir şey olsun diyerek Denizli için bir sayfa açayım dedim. Ama o zamanlar ‘denizli’ kullanıcı adı doluydu. Mesaj yoluyla o kişiye ulaştım ve lisedeki harçlığımdan bir kısmını vererek o ismi satın aldım.” diye konuştu.

Kayhan’ın sayfasında paylaştığı fotoğraflarının bir kısmı takipçilerinin gönderdiği ya da etiketlediği fotoğraflardan, bir kısmı da kendi araştırıp bulduğu fotoğraflardan oluşuyor.Sizde Denizli’ye ait fotoğraflarınızın paylaşılmasını istiyorsanız, fotoğrafınızı #denizli etiketiyle veya ‘denizli’ sayfasına gönderebilirsiniz.

Haber: Gamze Yürektürk

No tags for this post.

The post Denizli’nin İnstagram Fenomeni appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam