Denizli’nin Gururu Genç Sporcu Dünya Üçüncüsü Oldu

10 Mayıs 2018 40 0


Farklı spor dallarında il genelinde, ülke genelinde ve uluslararası çapta birçok derece elde eden Özel PEV Okulları, son olarak uluslararası düzeyde elde ettiği başarılara bir yenisini daha ekledi.

Yüzme dalında yarışan Özel PEV Okulları 10’uncu Sınıf Öğrencisi ve Milli Sporcu Baturalp ÜNLÜ; 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde yapılan liseler arası yüzmede elde ettiği birinciliğin ardından Mersin ve Kayseri’de de başarılı olduktan sonra Fas’ın Marrakech şehrinde ilimizi ve ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

Baturalp, Fas’ta düzenlenen ve 59 ülkeden yaklaşık 3 bin sporcunun katıldığı 17’nci GYMNASIADE Dünya Okul Sporları Yüzme Şampiyonası’nda 4 yüz metre karışık yüzme yarışında 4:29:27 derecesi ile Dünya 3’üncüsü oldu. Sporcu, burada elde ettiği derece ile aynı zamanda yeni Türkiye rekorunu da kırarak rekortmenliğe yükseldi.

Sağlıklı yaşam için yüzme sporuna başlayan Ünlü; başarı merdivenlerini hızla tırmandı. Zamanla il şampiyonu, bölge şampiyonu, Türkiye şampiyonu, milli sporcu, dünya üçüncüsü ve rekortmen gibi unvanları elde etti.

Elde ettiği bu başarıyı disiplinli çalışmaya bağlayan Ünlü; başarılarıyla ailesinin, Özel PEV Okulları’nın, Denizli’nin ve Türkiye’nin gururu olmayı başardı.

Özel PEV Okulları Kurucu Temsilcisi Prof. Dr. Mehmet MEDER, başarının tesadüf bir olmadığını, Baturalp ÜNLÜ’nün kendilerine büyük gurur yaşattığını belirtti ve bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür etti.

No tags for this post.

The post Denizli’nin Gururu Genç Sporcu Dünya Üçüncüsü Oldu appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam