Denizli Sinemalarında Bu Hafta Hangi Filmler Var?

06 Mayıs 2016 200 0

Komediden, drama, aksiyondan, gerilime yine dopdolu bir sinema haftası daha geldi.Bu hafta sinemalarda 10 yeni film vizyona girdi. 

Sinemalarda bu hafta yepyeni 4 yabancı, 6 yerli film vizyondaki yerini aldı.

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (Captain America: Civil War)

kaptan-amerika-kahramanlarin-savasi-1458817520

Gösterim Yeri:Avşar (Teras Park), Beyaz Sahne, Cinemaximum (Denizli Sanat), Cinemaximum (Forum Denizli)

Yapımı : 2016 – ABD

Tür : Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik, Gerilim

Süre: 147 Dak.

Yönetmen : Anthony Russo, Joe Russo

Oyuncular : Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Chris Evans, Gwyneth Paltrow, Jeremy Renner

Senaryo : Jack Kirby, Stephen McFeely, Christopher Markus

Yapımcı : Stan Lee, Kevin Feige

Diğer Adı : Kaptan Amerika 3, Captain America: The Fallen Son, Captain America: Reborn

Film Özeti

Ultron Çağı filminden sonra Yenilmezler ekibinin giriştiği bir başka macera, oldukça büyük çaplı maddi ve manevi hasarlara neden olmuştur. Bu durum, Amerikan Hükumeti’nin yenilmezlere karşı giderek daha hoşgörüsüz bir tavır takınmalarına yol açar. Sonunda kahramanların sadece ihtiyaç duyulduğu zaman ortaya çıkacakları bir sistem kabul edilir. Ancak Kaptan Amerika (Chris Evans), yakın arkadaşı Bucky’i (Sebastian Stan) kurtarmak için girişimde bulununca Yenilmezler arasında sürtüşme çıkar. Kahramanlar, Kaptan Amerika’nın önderliğindeki bağımsız hareket etme yanlıları ve Iron Man’in (Robert Downey Jr.) başını çektiği hükumet yanlıları olarak ikiye bölünürler ve bir iç savaş patlak verir. Bu esnada yepyeni bir düşman daha ortaya çıkacaktır.

İşkence Odası (Martyrs)

iskence-odasi-1461844884

Gösterim Yeri:Denizli Sinemalarında Yok

Yapımı : 2015 – ABD

Tür : Aksiyon, Dram, Gerilim, Korku

Süre: 86 Dak.

Yönetmen : Michael Goetz, Kevin Goetz

Oyuncular : Troian Bellisario, Kate Burton, Caitlin Carmichael, Toby Huss, Bailey Noble

Senaryo : Mark L. Smith

Yapımcı : Wyck Godfrey, Peter Safran

Film Özeti

Gözlerden uzak bir depoda rehin tutulan ve türlü işkencelere maruz kalan 10 yaşındaki Lucie (Troian Bellisario), sonunda kaçmayı başarır. Olayın şokunu üzerinden bir türlü atamayan Lucie, delil bulamayan polisler tarafından bir yetimhaneye yerleştirilir. Burada Anna (Bailey Noble) adlı yaşıtı bir kızla arkadaş olur. Aradan geçen yıllara rağmen, Lucie kendisine o kabus gibi günleri yaşatanların peşini bırakmaz, ancak gerçeklere yaklaştıkça Lucie ve Anna kendilerini çok daha büyük bir çıkmazın içinde bulacaklardır.
2008 yılında çekilen aynı adlı Fransız yapımı filmin yeniden çevirmi 2010 yılından beri planlanmaktaydı. Başlangıç aşamalarında filmin Kristen Stewart’la çekileceği, Daniel Stamm’ın yönetmenlik yapacağı konuşuluyordu. Ancak 2015 yılında film Goetz kardeşlerin yönetmenliğinde, Troian Bellisario’nun başrolüyle çekildi ve Türkiye’de 6 Mayıs 2016’da gösterime girdi.

Çöl Kraliçesi (Queen Of The Desert)

col-kralicesi-1460463634

Gösterim Yeri: Denizli Sinemalarında Yok

Yapımı : 2015 – ABD, Almanya

Tür : Biyografi, Dram

Süre: 128 Dak.

Yönetmen : Werner Herzog

Oyuncular : Robert Pattinson, Nicole Kidman, James Franco, Damian Lewis, Mark Lewis Jones

Senaryo : Werner Herzog

Yapımcı : Nick N. Raslan, Cassian Elwes

Film Özeti

Sırayla gezgin, yazar, arkeolog, kaşif, kartograf ve yirminci yüzyılın başlarında İngiliz İmparatorluğu adına görev alan siyasi ataşe olan Gertrude Bell’in (Nicole Kidman) hikayesinin anlatıldığı filmde aslında halktan biri olan Bell, modern Irak ve Ürdün devletlerinin kurulmasına ve bu devletlerin ilk kralları olan Kral Abdullah ile Kral Faysal’ın seçilmesine yardımcı olmuş, iktidar belirlemiş bir kadındır.

Sonsuzluk Teorisi (The Man Who Knew Infinity)

sonsuzluk-teorisi-1460989731

Gösterim Yeri:Denizli Sinemalarında Yok

Yapımı : 2015 – İngiltere

Tür : Biyografi, Dram

Süre: 108 Dak.

Yönetmen : Matt Brown

Oyuncular : Dev Patel, Jeremy Irons, Devika Bhise, Stephen Fry, Toby Jones

Senaryo : Matt Brown

Yapımcı : Joe Thomas, Edward R. Pressman

Film Özeti

Madras’da fakir bir ailenin çocuğu olarak doğup büyümüş, iyi bir eğitim almamış Srinivasa Ramanujan (Dev Patel), matematiğe büyük bir ilgi duymaktadır ve çalışmalarını İngiltere’ye, Cambridge Üniversitesi’ne gönderir. Bu çalışmalardan çok etkilenen G.H. Hardy (Jeremy Irons) genç dahiyi üniversiteye davet eder. Tüm hayatını geçirdiği ülkeyi ve sevdiği kadını geride bırakarak İngiltere’ye gelen Ramanujan, hem hiç alışık olmadığı akademik dünyaya alışmaya, hem de 1. Dünya Savaşı’nı tüm ağırlığıyla hisseden ülkede yabancı düşmanlığıyla mücadele etmeye çalışacaktır.

Film, 1991’de Robert Kanigel’in yazdığı biyografik romandan uyarlandı.

Ankara Yazı Veda Mektubu

ankara-yazi-veda-mektubu-1457017940

Gösterim Yeri:Avşar (Teras Park), Beyaz Sahne

Yapımı : 2016 – Türkiye

Tür : Dram

Yönetmen : Kemal Uzun

Oyuncular : Gürkan Uygun, İpek Tuzcuoğlu, Münir Can Cindoruk, Burçin Abdullah, Gizem Denizci

Film Özeti

12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra idam edilen Mustafa Pehlivanoğlu’nun hayatından esinlenerek çekilen filmde, 1978’de gerçekleştirilen Balgat Katliamı’nın sorumlusu olarak tutuklanan Mustafa Pehlivanoğlu’nun işlemediği bir suçu işkenceler sonucu itiraf etmeye zorlanması, hakkında verilen idam kararının ardından ise ailesinin onu cezaevinden kaçırmak için yaptığı planlar ve dönemin koşulları izleyicilere aktarılıyor.

5 Dakkada Değişir Bütün İşler

5-dakkada-degisir-butun-isler-1456222482

Gösterim Yeri:Denizli Sinemalarında Yok

Yapımı : 2016 – Türkiye

Tür : Komedi

Yönetmen : Orçun Benli

Oyuncular : Emre Altuğ, Bülent Şakrak, Ali Düşenkalkar, Ecem Özkaya, Neslihan Acar

Senaryo : Orçun Benli, Alptekin Öztürk, Şükrü Özpınar

Yapımcı : Ayfer Özgürel

Diğer Adı : Beş Dakkada Değişir Bütün İşler

Film Özeti

Aynı mahalleden yakın arkadaşlar olan Sedat, Harun ve Cihan, Sedat’ın bahiste kazandığı parayı harcamak için pavyona giderler. Böylece Harun ve Cihan hayatlarında ilk kez pavyon görmüş olacaklardır. Ancak içeride zil zurna sarhoş olan, yüksek gelen hesabı ödeyemeyen kafadarların başına o gece hiç tahmin edemeyecekleri başk olaylar da gelecektir.
Çekimleri 2015 Eylül’ünde başlayan filmde Bülent Şakrak, Haki Biçici, Kaan Turgut ve pavyon sahibi Tavşan Rıza rolünde Emre Altuğ oynuyor.

İfrit’in Diyeti: Cinnia

ifritin-diyeti-cinnia-1456309851

Gösterim Yeri: Beyaz Sahne

Yapımı : 2016 – Türkiye

Tür : Gerilim, Korku

Yönetmen : Şahin Yiğit, Özgür Özberk

Oyuncular : Özgür Özberk, Gülşah Çomoğlu, Serap Önder, Kirkor Dinçkayıkçı, Fatma Öney

Senaryo : İbrahim Hakkı Öztürk

Film Özeti

Murat ve Yusuf aynı evi paylaşan kader birliği etmiş iki iyi dosttur .. Elif ise Murat’ ın biricik sevgilisidir.. Bu üç genç Cin temalı korku filmi yapmaya karar verirler .. Kendilerine sağlam bir hikaye bulmak için de o civarda yaşayan bir Mühr-ü Vekilden yardım almak isterler ve aradıkları korku hikayesinin asıl oyuncuları olacaklarını bilmeden kendi hikayelerinin dehşetini yaşarlar ..

Yarım

yarim-1449439294

Gösterim Yeri:Denizli Sinemalarında Yok

Yapımı : 2016 – Türkiye

Tür : Dram

Süre: 98 Dak.

Yönetmen : Çağıl Nurhak Aydoğdu Kılıç

Oyuncular : Gözde Okur, Ahmet Kaynak, Serhat Yiğit, Hülya Böcekli, Mehmet Ünal

Senaryo : Özge Aras, Çağıl Nurhak Aydoğdu Kılıç

Yapımcı : Çağıl Nurhak Aydoğdu Kılıç

Film Özeti

Fidan 15 yaşında çobanlık yapan bir köy kızıdır. Babası ve iki kardeşiyle birlikte Doğu’da bir dağ köyünde yoksulluk içinde yaşarlar. Babası, kızını tanımadıkları bir aileye gelin olarak verir. Karşılığında bir para alarak… Kızının daha kötü bir hayatı olamaz diye düşünerek… Fidan’ı almaya gelen aile, ülkenin bir diğer ucunda, Ege’de yaşamaktadır ve geldiklerinde damat yanlarında değildir. Fidan hayatında ilk kez uzun bir yolculuğa çıkar. O yolculuğun sonunda kocası olacak adamla tanışır. Salih, zeka geriliği olan bir çocuktur. Fiziken 35 yaşında olsa da, gerçek yaşı Fidan’dan da küçüktür..

Başgan

basgan-1461327160

Gösterim Yeri:Denizli Sinemalarında Yok

Yapımı : 2016 – Türkiye

Tür : Belgesel

Süre: 74 Dak.

Yönetmen : Orhan Eskiköy

Senaryo : Orhan Eskiköy

Yapımcı : Orhan Eskiköy

Film Özeti

“Arif Salih Kırdağ (63) milliyetçi bir siyasetçidir. Daha önce belediye başkanlığı, milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı olmak üzere 12 kez seçimlere girmesine rağmen, hiçbirinde başarılı olamamıştır. Cumhurbaşkanı’nın belirleneceği 13. seçimde başarılı olacağına yürekten inanmaktadır. En güçlü gerekçesi ise Facebook ve Twitter üzerinden yürüttüğü kampanyasında, kendisine olan ilgidir. İnternete yüklediği videolar kısa sürede binlerce kişi tarafından izlenmektedir. Özellikle gençlerin desteğini aldığından emindir. Arif Bey kendisine yönelen ilgiyi oy patlaması olarak yorumlamakta ve seçim kampanyası için köy köy adayı dolaşmaktadır. Bu kez başarılı olamazsa siyasetten çekileceğini açıklar…

Arif Bey gittiği her Kıbrıs sorununun çözümsüzlüğünden bıkmış insanlara kendi projelerini anlatır. Eşi Hülya Hanım onun tek destekçisidir. Afişlerin asılmasından, megafonun taşınmasına kadar bütün işleri yapar. Birbirlerinden başka kimseleri yoktur…”

Adım Adım

adim-adim-1461574671

Gösterim Yeri:Denizli Sinemalarında Yok

Yapımı : 2016 – Türkiye

Tür : Dram

Yönetmen : Sinan Uzun

Oyuncular : Asuman Dabak, Haldun Dormen, Yüksel Ünal, Gazi Şeker, Süreyya Kilimci

Senaryo : Sinan Uzun, Pelin Uzun

Yapımcı : Pelin Uzun

Diğer Adı : Adım Adım: Işığa Giden Yol

Film Özeti

Eski bir balet olan Şevket (Haldun Dormen) ve eşi Zuhal (Süreyya Kilimci), görme engelli torunları Ayşen ile yaşamaya başlayınca hayatları değişir, Ayşen’deki müzik yeteneğini farkeden çift, onu konservatuara hazırlamak için ellerinden geleni yapmaya başlar. Ancak bu umut dolu macerada çok başka hayatlarla, çok farklı zorluklarla yüzleşen insanlarla karşılaşacaklardır. Kariyerinin en verimli döneminde tekerlekli sandalyeye mahkum kalan Gökhan, engeliyle bir türlü barışamayan Can ve diğerleri ile birlikte toplumsal önyargılara karşı zorlu bir mücadele başlayacaktır Şevket için.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ