Denizli Rotract Kulübü, engelli çocukları sevindirecek

25 Nisan 2018 38 0


Denizli Rotract Kulübü ile Buldan Belediyesi arasında imzalanan protokolle, Buldan’da mevcut iki çocuk parkı, engelli çocukların da yararlanabileceği hale dönüştürülecek.

Buldan Belediyesi ve Denizli Rotaract Kulübü tarafından ortaklaşa belirlenen Buldan Yeni Mahalle Toplu Konutlar bölgesinde bulunan Mustafa Kemal Parkı içindeki çocuk parkı ve Gölbaşı Mahallesi’ndeki Ülküler Parkı içindeki çocuk parkı engelli çocukların da kullanabileceği çocuk oyun grupları ile donatılacak. Protokol imza töreninde konuşan Denizli Rotaract Kulübü Başkanı Özge Özer Gül, bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmenin bir insanlık görevi olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Her çocuğun eşit şartlara sahip olmadığını biliyoruz. Ama bazı şeyleri sağlamak bizim elimizdeyken neden yapmayalım? Bugüne kadar topluma yararlı birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan kulübümüz, bu sene engelleri kaldırmaya hazırlanıyor. Engelli çocuklarımız da engelli olmayan çocuklarımızla birlikte parklarda oyun oynamalı, arkadaşlarıyla eğlenmeli ki bu engelin dostluğa engel olmadığını bilsin. Engelli olmayan çocuğumuz da onların toplumun birer parçası olduğunu, kendinden farkı olmadığını görsün, duyarlılık kazansın. Engelli çocuklarımızın sosyalleşmesi ve psikolojik sağlığı açısından engeli olmayan çocuklarla beraber aynı parkta oynamalarının daha yararlı olacağı ile ilgili konusunda uzman psikologlardan görüş aldık. Bu kapsamda Buldan’da bulunan mevcut iki çocuk parkını engelli çocuklarımızın da kullanabileceği hale dönüştürmek istiyoruz. Bize yardımcı olduğu için Buldan Belediye Başkanı Sayın Mustafa Gülbay’a çok teşekkür ederiz.”

Buldan Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Gülbay ise engelli çocuklar adına teşekkür etti.

Özcan DURUSOY / BULDAN (Denizli), (DHA)

No tags for this post.

The post Denizli Rotract Kulübü, engelli çocukları sevindirecek appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam