Denizli Protokolünden Taziye Mesajları

02 Mart 2018 21 0


Denizli protokolü Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bölgeye sevk edilen birlikte bulunan ve Raco bölgesinde teröristler ile girilen çatışmada şehit düşen Denizlili Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Dinek için taziye mesajları yayınladı.

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OSMAN ZOLAN

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı sırasında Afrin kırsalında teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Denizlili Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Dinek ve silah arkadaşları için taziye mesajı yayımladı. Türk askerinin ülke içinde olduğu gibi dışında da devletin ve milletin bölünmez bütünlüğüne kast eden hainlerle karşı canı pahasına mücadele ettiğini belirten Başkan Osman Zolan, bu kutsal vatan için canını veren şehitlerin kanının asla yerde kalmayacağını vurguladı.

Afrin’de sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı’nın Türkiye’nin bekası için olduğunu ifade eden Başkan Osman Zolan, “Milletimiz, bu kutlu mücadelede canlarını ortaya koyan kahramanlarını minnetle anacaktır. Bu vesileyle Afrin kırsalında şehit olan hemşehrimiz Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Dinek ve silah arkadaşlarına Allah’tan rahmet, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne, Denizlimize ve milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.

AK PARTİ DENİZLİ İL BAŞKANI NECİP FİLİZ

Ak Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; Afrin’de teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Denizlili Uzman Çavuş Mehmet Dinek ve silah arkadaşları için taziye mesajı yayımladı.

Başkan Filiz yayınladığı yazılı mesajında devamla şunları ifade etti:  “Teröristlerle çıkan çatışmada Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve koruculardan toplam 8 şehit verdiğimizi, 13 askerimizin de yaralandığını derin bir üzüntüyle öğrendik. Şehitlerimizden birisi de Denizlili evladımız Uzman Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Dinek’in acısı yüreğimizi yaktı.

Mazlumların sesi, mağdurların ümidi, Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi; “Ölürsem şehit, kalırsam gazi” anlayışıyla şehadete koşan bu aziz milleti yolundan döndürecek bir silah daha icat edilmemiştir. Bin yıldır bu toprakları korumak için mücadelemizi durmadan, duraksamadan sürdüreceğiz. Allah’ın yardımıyla, ülke ve millet olarak terörün, terör örgütlerinin, teröristlerin ve onların arkalarındaki güçlerin üstesinden geleceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bir kez daha şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağolsun Dualarımız şanlı ordumuzla. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin’de başlatmış olduğu Zeytin Dalı Harekatı’ndan zaferle ayrılacağına inancımız tamdır.”

 

DENİZLİ TİCARET ODASI BAŞKANI UĞUR ERDOĞAN

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Afrin’deki operasyonda şehit düşen askerlerimiz için bir taziye mesajı yayınladı.

Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu Dönem Sözcüsü ve DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit ve yaralı askerlerimiz olduğunun açıklanması üzerine yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, ülkemizin bölünmez bütünlüğü, bayrağımızın yurdumuzda özgürce ebedi dalgalanması, vatandaşlarımızın kutsal bildikleri vatan topraklarında huzur içinde yaşaması için, sınırlarımızı korumak üzere 20 Ocak’tan bu yana Suriye topraklarında barışı da sağlamak amacıyla Zeytin Dalı Harekatı’nı yürütüyor. Kahraman ordumuz, tarih boyunca olduğu gibi bugün yine üzerine düşen sorumluluktan kaçmamış, uzun bir süredir bu coğrafyada zulüm gören soydaşlarımızla Müslüman kardeşlerimiz başta olmak üzere komşu ülkede yaşayanların can güvenliği ve refahı için de görevini yapmış, yapmaya da devam etmektedir! Bu süre zarfında hak bildiği bu değerler uğruna canını hiçe sayan kahramanlarımızdan bazıları şehadete ulaşmış, bazıları da yaralanıp gazi olmuştur. Bunlardan biri de, aslen Tavaslı olan ailesinin artık Aydın’ın Nazilli İlçesi’nde yaşadığını öğrendiğimiz hemşehrimiz Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Dinek… Afrin kırsalındaki çatışmada şehit olan bu kahraman evladımız ile ülkemizin güvenliği için Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin sınır ötesinde yürüttüğü operasyonda şehadete eren kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet; ailesi, yakınları, silah arkadaşları ve milletimize başsağlığı diliyorum. Yaralanarak gazi olan yiğit Mehmetçiklerimizin, acil şifa bulmalarını temenni ediyorum. Onlar, zalimlerin ordularına karşı ebabiller gibi cepheye koştular; vatanın bütünlüğü için Hak’kın rahmetine kavuştular! Allah onlardan razı olsun; vatan sağ olsun!”

DENİZLİ SANAYİ ODASI BAŞKANI MÜJDAT KEÇECİ

Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, şehitler için taziye mesajı yayımladı.

Keçeci, “Hatay-Hassa’nın karşısındaki bölgede teröristlerle çıkan çatışmada Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve koruculardan toplam 8 şehit verdiğimizi, 13 askerimizin de yaralandığını derin bir üzüntüyle öğrendik. Şehitlerimizden birisi de Denizlili evladımız Uzman Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Dinek’in acısı yüreğimizi yaktı. Zeytin dalı harekatının 41. gününde yaşadığımız bu acı, tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum.” dedi.

 

DENİZLİ TİCARET BORSASI BAŞKANI İBRAHİM TEFENLİLİ

Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de yürütülen operasyonlarda şehit düşen askerlerimiz için taziye mesajı yayınladı.

DTB Başkanı Tefenlili mesajında şu ifadelere yer verdi: “Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de yürüttüğümüz operasyonlarda 8 kahraman askerimizin şehadet haberini üzüntüyle karşıladım. Denizlili askerimiz Uzman Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Dinek ile birlikte 7 silah arkadaşı hain terör örgütüyle kahramanca çarpışırken şehit düşmüş, 13 askerimizde yaralanmıştır. Ülkemizin ve bölgenin güvenliği için canla başla mücadele eden kahraman ordumuza minnettarız. Hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar dilerim. Terör örgütlerine karşı amansız bir mücadele yürüten Mehmetçiğimizin ve güvenlik güçlerimizin Allah yar ve yardımcıları olsun”

No tags for this post.

The post Denizli Protokolünden Taziye Mesajları appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam