Denizli Protokolünden Ramazan Bayramı Mesajları

04 Haziran 2019 263 0

Ramazan Bayramı dolayısıyla Denizli protokolü  bayram mesajları yayımladı.

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OSMAN ZOLAN

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında, bayramların pek çok güzel duyguyu içerisinde barındırdığına dikkati çeken Başkan Osman Zolan, şunları kaydetti: “Ramazan Bayramı, kardeşliğin, hoşgörünün, sevginin, birlik ve beraberliğin pekiştiği günlerimizdendir. Bu bayram, herkesin birbirine sevgi ve hoşgörü ile baktığı, paylaşma ve dayanışma duygusunu güçlendirdiği anları yaşamalıyız. Bu özel günleri çok iyi değerlendirerek dargınlıklara ve küslüklere son vermeli, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım etmeli, onların sıkıntılarını paylaşmalıyız. Akraba, dost, yaşlı, hasta ve ihtiyaç sahibi insanlarımızı ziyaret etmeli, onların gönüllerini alıp, bayram sevincini doyasıya yaşamalıyız.”

Ramazan ayında yaşanan manevi dünyanın artarak devam etmesi temennisinde bulunan Başkan Osman Zolan, “Bugün, bu mübarek günleri huzur ve güven içinde idrak edebiliyorsak bunu, ülkemizin bağımsızlığı, milletimizin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Vatanı ve milleti için kanını döken tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve saygıyla yad ediyorum. Bu düşüncelerle Ramazan Bayramımızın hayırlara vesile olmasını diler, Denizlimizin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin mübarek bayramını en kalbi duygularımla kutlarım” ifadelerini kullandı.

PAMUKKALE BELEDİYE BAŞKANI AVNİ ÖRKİ

İslam aleminde 11 ayın sultanı olarak adlandırılan Ramazan ayının ardından idrak edilen Ramazan Bayramı ile ilgili Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki mesaj yayımladı. “Acısıyla tatlısıyla güzel bir Ramazan ayı geçirdik” diyen Başkan Örki mesajında, “Belki bu süreçte yakınlarımızı kaybettik, mutlu haberler aldık. Yakınlarına kaybedenlere başsağlığı, şifa bekleyenlere de acil şifalar diliyorum. Güzel haber alanlara da bu müjdelerin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ramazan Bayramı, tüm dünyadaki Müslümanlar için en önemli bayramlardan biri. Ramazan bayramı şükrün, birlik ve beraberliğin mutluluğun ve huzurun paylaşıldığı zamanlardır. Bu paylaşımla güzellikler artar. Allah, önümüzdeki yıllarda da Ramazanlara ve bayramalar kavuşmayı nasip etsin” dedi.

“TATİLDE PAMUKKALE’YE BEKLİYORUZ”

Ramazan Bayramı’nda 9 gün tatil olduğunun altını çizen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki tatil planlarını yapmayan vatandaşlara da seslenerek, “Pamukkale’de sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarız. Biz belediye olarak ilçemize gelecek olan yerli ve yabancı misafirlerimizin buradan yüzlerinin gülerek mutlu bir şekilde ayrılması için gerekli olan tedbirleri aldık. Pamukkale tüm güzelliği ile misafirlerini bekliyor” diye konuştu. Bayram tatili için trafiğe çıkacak olanlara da seslenen Başkan Örki, “Hiçbir şey sizlerin sağlığından ve hayatından önemli değildir. Bu nedenle trafiğe çıkacak olan tüm vatandaşlarımızın kurallara uyarak kazasız belasız bir dönem geçirmelerini temenni ederim. Yurt dışında bizlerin mutluluğu ve güvenliği için savaşan kahramanlarımıza da Allah güç kuvvet versin. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Bu şanlı bayrağımızın sonsuza dek dalgalanması için hep birlikte gayret göstermeye devam edeceğiz. Başta Pamukkale’de yaşayan hemşehrilerim olmak üzere tüm Denizli halkına, ülkemizin her köşesinde yaşayan vatandaşlarımız ile tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlar, nice bayramlara kavuşmayı temenni ederim” dedi.

TAVAS BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN İNAMLIK

Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise kurtuluş olan Ramazan Ayı’nın sonuna geldik ve bayramı idrak ediyoruz. Dostlukların yeniden canlandığı, üzüntülerin yerine sevince bıraktığı, yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruğa çıktığı ve bizleri birbirimize daha da yakınlaştıran mübarek Ramazan ayının ardından bayrama ulaşmanın sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar, toplum olarak birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirdiğimiz, sevinçlerimizi ve mutluluğumuzu paylaştığımız özel günlerdir. Bilinmelidir ki, bayramlar dargınlıkların unutulduğu incinen gönüllerin tamir edildiği, coşkuyu ve sevinci hep birlikte yaşayabildiğimiz en özel zamanlardır. Bayramlarda, dini ve milli duygularımız perçinleşir, milli birliktelik ve beraberlik bilincimiz daha da güçlenir. Siz değerli hemşerilerimin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, ailenizle birlikte sağlık ve afiyet içerisinde nice bayramlar diliyorum. Ramazan Bayramı’nın tüm İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını, birlik, beraberlik içinde barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum.”

BULDAN BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ŞEVİK

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında, dayanışma ve hoşgörü ortamıyla bir Ramazan ayını daha geride bırakarak, bayrama ulaşmanın sevincini Buldanlılarla birlikte yaşadıklarını vurgulayan Şevik, tüm Buldan halkının Ramazan Bayramını kutladı.

Belediye Başkanı Mustafa Şevik mesajında “Toplumumuza huzur, sofralarımıza bereket getiren, dayanışma ve hoşgörü ortamıyla bir Ramazan ayını daha geride bıraktık.Böyle güzel bir ortamda Ramazan Bayramı’na huzurla girmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar toplumsal birliği sağlayan, değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygının geliştiği, dostluk ve kardeşlik hislerinin güçlendiği günlerdir. Bu anlamlı ve özel günlerde, akraba ve komşularımızın yanı sıra kimsesizlerimizi de ziyaret ederek, Ramazan Bayramı ruhuna uygun yaşamalıyız” dedi.  Buldanlılarla birlikte bir bayramı daha kutlayacak olmanın mutluluğu ve heyecanı içerisinde olduğunu belirten Başkan Şevik, Ramazan Bayramı’nın insanlığa, İslam âlemine, ülkemize sağlık ve huzur getirmesi temennisinde bulunarak, tüm Buldanlıların bayramını kutladı.

 

DENİZLİ İL MÜFTÜSÜ MEHMET AŞIK

Kur’an’la değer kazanan ve içinde “Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi” ile müminlere manevi atmosferin zirvesini yaşatan, Ramazan ayımızı uğurluyoruz.

Mübarek Ramazan ayının Kur’an’la nasıl değer kazandığına kısaca değinelim. İnsanlığı hidayete kavuşturan Kur’an-ı Kerim; Ramazan ayının Kadir Gecesi’nde Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav)’e indirilmeye başlanmıştır. Ramazan ayının diğer aylara üstünlüğü ve fazileti Kur’an ile olmuştur. Bir deri parçasının yarısı ile ayakkabı yapılması ve diğer yarısı ile de Kur’an-ı Kerim’e cilt yapıldığını düşünelim. Mushaf-ı Şerif’e cilt yapılan deri parçası Kur’an sayesinde öpülüp, baş tacı edilmektedir. İşte insan; hayatının merkezine ve tamamına Kur’an-ı Kerim’i ve Resulü Ekrem Efendimiz’in (sav) hayatını, sünnetini yerleştirdiği zaman, huzurlu ve mutlu aile yuvasına kavuşacaktır. Mutlu ve huzurlu kişilerden oluşan aile yuvası, mutlu ve huzurlu bir toplum oluşturacaktır. Aynı zamanda bilim ve teknolojide, kalkınmada zirve yapan bir medeniyet oluşacaktır.

Böyle mübarek, rahmet ve bereket dolu bir ayın sonunda yüce Rabbimiz bizlere bayram yapmayı bir hediye olarak vermiştir. Bayramlar neşe, sevinç ve meşru sınırlar içerisinde eğlenme zamanlarıdır. Müslümanların birbirlerini ziyaretlerinin yoğun olduğu özel ve güzel günlerdir. Dargınlık ve küskünlüklerin ortadan kalktığı, büyüklerimizin ellerinin öpüldüğü, çocukların hediyelerle sevindirildiği müstesna zaman dilimleridir. Birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin perçinlenerek zirve yaptığı kıymetli günlerdir. Aramızdaki birtakım ayrılıkların derinleşmeden ortadan kalktığı ve tedavisinin yapıldığı mübarek günlerdir.

Mübarek Bayramlarımızda hakkın rahmetine kavuşanları kabirleri başında ziyaret etmek ve hayır duada bulunmak gibi çok güzel bir geleneğimiz daha vardır. İşte bunlar, toplumu oluşturan insanları birbiriyle kaynaştırarak kardeşliğimizin, milli birlik ve beraberliğimizin sağlanmasında etkili olan davranışlardır.Bu vesileyle Denizli’li hemşerilerimizin mübarek Ramazan Bayramını tebrik eder, daha nice bayramlara sağlık, sıhhat ve afiyetle bizleri eriştirmesini, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin perçinlenmesini Cenab-ı Allah’tan temenni ve niyaz ederim.

PAÜ REKTÖRÜ HÜSEYİN BAĞ


Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Bayramlarımız; insanları birbirine yakınlaştıran, sevgi ve kardeşlik bağlarını güçlendiren, milli ve manevi duygular içerisinde yardımlaşma ve paylaşım duygularımızı arttıran mukaddes günlerimizdendir. Topluma umut ve sevgi veren, birlik ve dirliği tazeleyen bayramlarımız, bu sebeplerle; anlam ve önemine uygun olarak kutlanmalı, başta aile büyüklerimiz ve yakınlarımız olmak üzere kimsesizler, yaşlılar ve yardıma muhtaç vatandaşlarımız ziyaret edilerek gönülleri alınmalıdır.
Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif’i huzur içinde tamamlayarak toplumumuzu kaynaştıran ve kardeşliğimizi pekiştiren mübarek Ramazan Bayramı’na kavuşmuş olmanın sevincini ve coşkusunu en kalbi duygularla yaşıyoruz. Tüm bu duygu ve düşüncelerle, Pamukkale Üniversitesi ailesi olarak; Ramazan Bayramı’nın başta ülkemiz ve tüm İslam âlemi olmak üzere tüm dünyada barış, huzur ve mutluluklara vesile olmasını diler; sağlık huzur ve mutlulukla nice bayramlara ulaşmayı temenni ederim. Bu vesile ile tüm üniversite mensuplarımızın, yarınlarımız olan sevgili öğrencilerimiz ve kıymetli ailelerinin, milletimizin ve İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarım.

DTO BAŞKANI UĞUR ERDOĞAN


Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, halkın Ramazan Bayramı’nı kutladı. Vatandaşlarımızın arasındaki insani bağların daha da güçlenmesini ve birbirlerine duydukları sevginin hızla çoğalmasını temenni eden Başkan Erdoğan, “Aileniz, yakınlarınız ve sevdiklerinizle, ağzınızın tadının bozulmadan geçireceğiniz sağlıklı, mutlu ve güzel günler sizinle olsun. Bayramınızı kutluyorum” dedi.

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizlililer’in Ramazan Bayramı’nı kutladığı yazılı mesajında şu görüşlere yer verdi: “Bayramlarımız, birçok güzelliği buluşturur… İnsanlar, her türlü farklılık ve ayrılığı bir kenara bırakarak bayramlaşırlar; kucaklaşırlar. Bu manevi atmosferin, milli birlik ve beraberliğimizin artmasına vesile olmasını umarım. Bu sayede, vatandaşlarımızın arasındaki insani bağların daha da güçlenmesini, birbirlerine duydukları sevginin hızla çoğalmasını temenni ediyorum. Rahmet ve bereket ayı Ramazan-ı Şerif’i, sağlık ve afiyetle tamamlamanın mutluluğunu yaşarken, birlikte aynı heyecan ve sevinçle karşıladığımız Ramazan Bayramı’nızı, en içten duygularımla kutluyorum. Yüce Rabbimden, bu müstesna günün, insanlığa sağlık, huzur, barış ve mutluluk getirmesini diliyorum. Aileniz, yakınlarınız ve sevdiklerinizle, ağzınızın tadı bozulmadan geçireceğiniz sağlıklı, mutlu ve güzel günler sizinle olsun.”

DENİZLİ TİCARET BORSASI BAŞKANI İBRAHİM TEFENLİLİ


Denizli Tüccar, Sanayici ve İşadamları Platformu Dönem Sözcüsü, Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili Ramazan Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımlayarak tüm vatandaşların Ramazan Bayramı’nı tebrik etti. Ramazan Bayramı’nın birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olmasını dileyen Başkan Tefenlili mesajında şu ifadelere yer verdi:

“On bir ayın sultanı Ramazan ayını uğurlayarak Ramazan Bayramına kavuşmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Bayramlar, dargınlıkların son bulduğu, birlik ve beraberliğin pekiştiği, sevgi ve saygının öne çıktığı, özel ve önemli günlerdir. Bu özel ve önemli günler dost, akraba ve büyüklerin ziyaret edildiği, hastalara, kimsesizlere, yetimlere, muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı zamanlardır. Tüm bu değerlerin Ramazan Bayramı’nda doyasıya yaşanması temennisiyle milletimizin ve islam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik eder, huzur, barış ve mutluluk içerisinde nice bayramlara kavuşmayı temenni ederim”

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ YUSUF GARİP

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Avukat Yusuf Garip, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Bayramların geçmiş ile bugün arasında bağ kurduğunu, nesilleri birbirine yaklaştırdığını ifade eden Garip, tüm Denizli halkının ve İslam aleminin Ramazan bayramını kutladı.

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Avukat Yusuf Garip, yayımladığı mesaj ile Denizlililerin, Türk Halkının ve İslam aleminin Ramazan Bayramını kutladı. Garip, “Manevi iklimiyle huzur bulduğumuz, Ramazanı ayını geride bırakarak kutlu bir bayrama daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mübarek Ramazan Bayramının ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlı olmasını, bereket ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan diliyorum. Gelenek ve göreneklerimizin nesilden nesile aktarılmasına vesile olan bu özel günler, toplumlar arasında birlik ve beraberlik duygularını yoğunlaştırıyor. İnsanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygı perçinleniyor. Bu duygu ve düşüncelerle ailelerin birlikte olmaktan keyif aldığı, coşkunun katlanarak arttığı; şehrimizin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutluyor, manevi paylaşımların olduğu huzurlu, sağlıklı, mutlu bayramlar dilerim” dedi.

No tags for this post.

The post Denizli Protokolünden Ramazan Bayramı Mesajları appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.