Denizli Protokolünden Atatürk’ün Denizli’ye Gelişinin Yıldönümünü Anma Mesajları

04 Şubat 2018 31 0


Denizli Protokolü, 4 Şubat Atamızın Denizli’ye gelişinin 87. yıldönümü olması sebebiyle anma mesajları yayınladı:

 

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OSMAN ZOLAN

“Ata’mızı özlem ve minnetle anıyoruz”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 87’nci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. 87 yıl önce gerçekleşen ziyareti onur ve gururla yad ettiklerini belirten Başkan Osman Zolan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem ve minnetle anıyoruz” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Denizli’ye gerçekleştirdiği ziyaretin 87’nci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizlimiz 4 Şubat 1931 tarihinde Milli Mücadele’nin kahraman lideri ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ağırlamıştır. Bu ağırlamanın sevinç ve onurunu atalarımız nasıl yaşadıysa, bizler de aynı heyecan ve gururla yaşamaya devam ediyoruz” dedi. Denizli halkının Atatürk’e olan minnettarlığının her daim olduğunu kaydeden Başkan Zolan, “Milli mücadeleden yıllar sonra Denizli’ye teşrif eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile özlem gideren ve Gazi’yi ağırlamaktan şeref duyan atalarımızın mutluluğunu, aradan geçen onlarca yıla rağmen torunları olarak aynı duygularla hissediyor, O’nu özlem ve minnetle anıyoruz” dedi.

Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet hedefi doğrultusunda Denizli ve Türkiye için gece gündüz çalışmaya devam ettiklerini vurgulayan Başkan Zolan, “Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve  bu vatan için canını veren tüm şehitlerimizi minnet, rahmet ve saygıyla anıyorum” diye konuştu.

 

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. HÜSEYİN BAĞ

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 87. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

“Dört bir yandan düşman işgaline uğramış vatan toprağının kurtuluşu, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığı’nda ve Aziz Milletimizin birlik ve beraberlik içinde verdiği bağımsızlık mücadelesiyle;  zor şartlar altında ve çeşitli imkânsızlıklara rağmen kazanılmış bir milli mücadeledir. Vatanın dört bir yanında yekvücut olarak kurtuluş mücadelesi veren bu Aziz Millet, gösterdiği gayretle bu mücadeleden alnının akıyla çıkmayı başarmış bir millettir.

Kurtuluş mücadelesinin ardından bilim ve sanayi alanında atılımların bir an önce yapılması gerektiğini düşünen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bunun temini için atılacak adımların halka en iyi ve en doğru şekilde anlatılmasından geçtiğinin bilincindeydi. Bu sebeple, Ulu Önder Atatürk, ülkenin adım adım her toprağına ayak basarak yurt gezilerine hız vermiştir. Anadolu’nun sosyal ve ekonomik yönden durumunu tespit etmek ve ihtiyaçlarını belirlemek için çıktığı bu gezilere Denizli’yi de dâhil ederek 4 Şubat 1931 günü Denizli halkı ile bir araya gelmiştir.

Bundan 87 yıl sonra bile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Denizli’mizi ziyaret etmiş olmasının mutluluk ve gururunu ilk günkü heyecanla yaşamaya devam ediyoruz. Tarihimizde olduğu gibi bugün ve gelecekte de vatanımızın bağımsızlığı ve ulusumuzun birliğine kastedecek içeride ve dışarıdaki tüm düşmanlara karşı ordumuz ve milletimiz yekvücut olarak mücadele vermeye devam etmektedir, devam edecektir.

Pamukkale Üniversitesi Ailesi olarak bizler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de hedeflediği gibi Türk Milleti’nin muasır medeniyetler seviyesine yükselmesi ve ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda bilim, sanayi ve teknolojide söz sahibi bir ülke olması için de aklın ve bilimin ışığında çalışmalarımızı yılmadan sürdüreceğiz.

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin iyi bir eğitim alabilmeleri ve başarı ile eğitimlerini tamamlayabilmeleri, vatanına ve milletine faydalı birer birey olarak ülkemizi hedeflerine taşıyacak çalışmaları gerçekleştirebilmelerinin en öncelikli amacımız olduğunu belirtmek isterim. Bu vesile ile başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızın bütünlüğünü, cumhuriyetimiz ve demokrasimizi korumak adına canlarını feda eden tüm şehitlerimize minnet ve şükranlarımı sunarken, kendilerini rahmetle anıyorum. Saygı ve selamlarımla.”

 

DENİZLİ TİCARET ODASI BAŞKANI UĞUR ERDOĞAN

“Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır!

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrimize teşriflerinin 87’nci yıldönümünde, O nun bize gösterdiği milli kültüriimüzü muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarma’ hedefi doğrultusunda var gücümüzle çalışıyoruz. Ziyaretiyle tarihi bir gün yaşayan Denizli’nin, nereden nereye geldiği ortadadır ve bugün artık şehrimiz örnek alınan bir yerdedir. Bugünlere elbirliğiyle ve neredeyse durmaksızın çalışarak geldik… Düşündük, çalıştık, ürettik ve gece gündüz demeden insanımızın daha iyi bir şehir ile refah seviyesinde yaşaması için uğraştık! Bugün artık ülke ihracatında ilk sekiz, ülke ekonomisinde de ilk on şehir arasında olmanın onuruyla, geleceğe daha büyük bir güvenle bakıyoruz!

Henüz işimiz bitmedi… Daha yapacak çok iş, ulaşılacak çok sayıda başarı ile görecek daha güzel günler var. Bizde bu inanç ve azim oldukça, Denizli’mizin günün birinde sadece bölgesinde değil ülkesinde de daha çok ilgi gören, daha fazla söz sahibi bir şehir olması kaçınılmaz bir gelişme olacaktır. Bunun için de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tek şeye ihtiyacımız vardır; o da elbirliğiyle çalışmaktır! Atatürk’ün de dediği gibi: “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır!” Biz de bu bilinçle elimizden gelenin en iyisini yaparak, ülke ekonomisi ile toplumsal refahımıza katkı sağlamaya devam edeceğiz!

Bugüne kadar ülkemiz, milletimiz ve memleketimiz için her kim emek harcayıp katkı sağladıysa müteşekkiriz. Bu uğurda bu dünyadan gelip geçmişlerimize de rahmet diliyoruz. Türkiye güçlendikçe, dostumuzun artacağı, bizim iyi olmamızı istemeyen düşmanlarımızın ise hiç bitmeyeceği bir gerçek! Tıpkı bugünlerde de bizzat yaşayıp gördüğümüz gibi… Tarihimizde defalarca kez olduğu gibi vatanının varlığı ve birliği için bugünlerde Suriye’de sınır ötesi bir operasyon yürüten Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin bayrağı için şehit düşen yiğitlerine Allah’tan rahmet; silah arkadaşları, yakınları ve milletimize ise başsağlığı diliyoruz. Allah, kahraman milletimizin evlatlarının yer aldığı gazi ordumuzun yar ve yardımcısı olsun.”

 

MHP DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ GRUP BAŞKAN VEKİLİ AV. YUSUF GARİP

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli  Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Av. Yusuf Garip,  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ziyaretinin Denizli halkına büyük moral kazandırdığını söyledi.

Cumhuriyetimizin Kurucusu  Büyük Önder Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 87’nci yıldönümü nedeniyle  yazılı bir açıklama yapan MHP’li Garip ,  “Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak sonraki nesillere özgür ve bağımsız bir ülke bırakıp, Cumhuriyeti armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Denizli’ye gelişinin 87. Yıldönümünde bir kez daha sevgi, saygı ve özlemle  anıyoruz” dedi.

4 Şubat 1931 tarihinde, Cumhuriyetimizin kurucusu ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, zorlu mücadeleler ve eşsiz kahramanlıklarla kazanılan istiklalin sevincini halkla paylaşmak üzere Denizli’yi de ziyaret ettiğini  belirten Garip,  “Denizli, Büyük Atatürk’ü; üretimin tüketimi karşılayamadığı, küçük bir Anadolu Kasabası görünümünde karşılamıştır. Yurdumuzda başlayan yükselme hamlesinin ilk dönemlerinde Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği hedefle, muasır medeniyetler düzeyine ulaşmak adına, heyecan ve coşku ile çalışan Denizli halkı, bu ziyaret ile büyük moral kazanmış ve bu amaçlar doğrultusunda çalışmalarında büyük bir ivme yakalamıştır” dedi.

Garip, açıklamasında  “Bu vesileyle, bizlere daha müreffeh bir ülke ve daha gelişmiş bir toplum oluşturma vizyonu sunan, birlik ve beraberliğimizin timsali, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet, şükran ve saygıyla anıyorum” diye konuştu.

 

No tags for this post.

The post Denizli Protokolünden Atatürk’ün Denizli’ye Gelişinin Yıldönümünü Anma Mesajları appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam