Denizli Protokolünden 23 Nisan Mesajları

23 Nisan 2018 60 0


Denizli Protokolü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajları yayımladı.

TAVAS BELEDİYE BAŞKANI TURHAN VELİ AKYOL

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. yıl dönümünü münasebetiyle Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, “23 Nisan 1920 Ulusal Egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş gününü Gazi Mustafa Kemal Atatürk bir bayram olarak ilan ederek, çocuklara gösterdiği değeri ve önemi bir kez daha göstermiştir. Bugün tüm dünyada çocuklara armağan edilen tek gündür. Bu bayram barışın, insanlar arası, devletlerarası dostluğun pekişmesini sağlayan önemli bir fırsattır.

Milletimizin umut çiçeği olan çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu yaşaması, çağın gereklerinden ziyadesiyle istifade etmesi, donanımlı ve yetenekli bireyler olarak yetişmesi hepimizin ortak gayesi olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram’ını kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığımız için canını vermiş tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

 

DENİZLİ TİCARET BORSASI BAŞKANI İBRAHİM TEFENLİLİ

Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayınlayarak geleceğimiz olan çocuklarımızın bayramını kutladı. Başkan Tefenlili Egemenliğin kayıtsız şartsız milletimizde olduğunu vurguladı.

Başkan Tefenlili mesajında, “Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, 23 Nisan 1920 yılında, kurtuluş mücadelesi içerisindeyken kurdukları Türkiye Büyük Millet Meclisi ile Egemenlik kayıtsız şartsız milletimizin olmuştur. Atatürk, bu önemli günü, geleceğimiz olan tüm dünya çocuklarına armağan olarak hediye etmiştir. Egemenliğimizi kazandığımız, aydınlık yarınlarımız, geleceğimiz olan çocuklarımızın bayramı olan bu önemli günü kutlamanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz. Bu duygu ve düşünceler ile başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, egemenlik ve bağımsızlığımız için mücadele eden tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyor, çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.” dedi.

 

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ HÜSEYİN BAĞ

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan bir mesaj yayımladı.

“Türk milletinin bağımsızlığını ve vatanımızın bölünmez bütünlüğünü ifade eden, milli duygularımızı perçinleyen önemli ve anlamlı günlerimizden biri olan ve aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. yıldönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın coşkusu içindeyiz.

23 Nisan 1920’de gerçekleştirilen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı, kuşkusuz tarihimizin önemli dönüm noktalarından birisidir. O dönemde toprakları işgale uğramış, esarete mahkûm edilmek istenen ve yokluklar içerisinde var olmaya çalışan bir milletin milli iradesinin dayanağı olan ilk Meclisimiz, ‘Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ şiarıyla çıktığı yolda, ecdadımızın birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, vatan toprakları uğruna büyük mücadeleler vermiş, bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır.

Bu önemli günde; varlıklarıyla hayatımıza neşe katan, yaşam gayelerimiz ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. yılını en derin duygularımla kutluyor ve Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclis’teki tüm milletvekillerimizi bu vesileyle bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyorum.”

 

DENİZLİ BAROSU BAŞKANI AV. MÜJDAT İLHAN

Denizli Barosu Başkanı Av. Müjdat İlhan 23 Nisan dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

İlhan mesajında şlu sözlere yer verdi: Atatürk’ün 98 yıl önce çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun…Dileğimiz, tüm çocuklarımızın 23 Nisan günü renkli bir ilkbahar sabahına uyanması; bayramın neşe ve coşkusunun tadını çıkarmasıdır. Ancak bazıları, bu mutlu günden haberi dahi olmadan; dünyanın dört bir yanında ağır endüstrilerde çalışmak, küçücük yaşta gelin olmak veya satılmak; savaşla, açlıkla, istismarla ömürlerinin geri kalanında taşıyamayacakları ahlaksız yükler altında kalmak, terör kamplarında beyinleri yıkanarak canlı kalkan-bomba olmak ve medya kartellerinin dünyayı aldatan manipülasyonlarında figüran olarak kullanılmak zorunda bırakılmaktadır. İşte bunlar gibi çocuklarla ilgili her vahim olayda korkunç bir utanç yaşıyoruz. İstemedikleri ve hak etmedikleri hayatlara zorlanan her çocuk için içimizde bitmek tükenmek bilmeyen bir öfke hissediyoruz. Keşke hesapsız kitapsız çocuklarımızın kalplerindeki gibi temiz bir dünya yaratmak mümkün olsa da, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dünya çocuklarına ‘bayram’  olarak hediye ettiği bu günde tüm çocuklarımızın yaralarına merhem olabilsek…

23 Nisan aynı zamanda ‘Egemenliğin kayıtsız ve şartsız milletin olduğu’ gerçeğidir.  Şer ve karanlık içinde dahi ayağa kalkmasını bilen, aydınlık bir Türkiye’nin önünü açan, ilk adımı tereddüt ve kaygı duymaksızın kendisi atan,milleti yönetenin kulu olmaktan çıkaran, birey olmaya geçiren, millet egemenliği, ulus devlet ve çağdaş demokrasinin yolunu açan başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, şükranla ve minnetle anıyoruz.23 Nisan’ın hem çocuklarımız hem de ülkemiz için güzelliklerin ve aydınlık bir geleceğin habercisi olmasını diliyoruz.

 

İYİ PARTİ PAMUKKALE İLÇE BAŞKANI ADEM SÜPÇİN

İYİ Parti Pamukkale İlçe Başkanı Av. Adem Süpçin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Süpçin kutlama mesajında şu sözlere yer verdi: “Cumhuriyetimizin banisi “Gazi Mustafa Kemal Atatürk” 23 Nisan TBMM’nin kuruluş yıldönümünün bayram olarak kutlanmasını, bayramın da Çocuk Bayramı olarak kutlanmasını istemiştir.

Atamız, Cumhuriyeti gençlere emanet ettiği gibi; Ulusal Egemenliğimizin teminatı olarak da çocukları görmüştür. 23 Nisan 1920’den beri demokrasimizin teminatı olan meclisimiz darbelerle hizmeti kesintiye uğratılmış, 15 Temmuz’da lav edilmek istenmiş, ancak MİLLİ EGEMENLİĞİMİZİN teminatı meclisimiz direnmiş, pes etmemiştir. Bugün geldiğimiz noktada ise İYİ Parti ve genel başkanımız Meral AKŞENER, darbelerin karşısında CESUR YÜREK, iç işleri bakanlığında DİK BİR DURUŞ, başarılı bir meclis kariyeri olması hasebiyle de MİLLET MECLİSİMİZİN yeniden eski gücüne ve önemine kavuşması için bir UMUTTUR.

Bizim partimiz iktidara geldiğinde TBBM TEKRAR İŞLERLİK KAZANACAKTIR. Bizim partimiz iktidara geldiğinde KAPSAMLI bir ÇOCUK YASASI çıkarılacak, çocuklarımız her türlü şiddetten ayrı YETİŞECEKTİR. Bizim partimiz iktidara geldiğinde ÇOCUKLARIN EĞİTİM HAKLARI, SOSYAL HAKLARI en İYİ şekilde verilecek SOKAKTA çocuk kalmayacaktır. Bu vesileyle henüz 8 aylık olan çocuğum İlkyaz’ın ve tüm çocuklarımızın bayramını kutlar milletimizin MİLLİ İRADESİNİN mecliste temsil edileceği günlere inanarak MİLLİ EGEMENLİK Bayramını kutlarım.”

No tags for this post.

The post Denizli Protokolünden 23 Nisan Mesajları appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam