Denizli Protokolü’nden 1 Mayıs İşçi Bayramı Kutlama Mesajı

01 Mayıs 2018 45 0


Denizli Protokolü, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla mesajlar yayınladı. Kutlama mesajlarında şu sözlere yer verdi:

 

DENİZLİ VALİSİ HASAN KARAHAN

Bugün ülkemizin kalkınması ve ekonomimizin güçlendirilmesinde önemli rol oynayan işçi ve emekçilerimizin alın terinin ne kadar değerli olduğunun ortaya konulduğu “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”dür.

Bizler, insana değer veren, emeğe saygı duyan ve alın terini kutsal gören, birlik ve dayanışma ruhunu yüzyıllardır yaşatan büyük bir medeniyetten geliyoruz. İlimizde işçisiyle işvereniyle birlik, beraberlik ve dayanışma içinde sürdürülen huzurlu bir çalışma hayatına katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.
Bu bağlamda, ülkemizin kalkınması ve gelişmesine büyük katkı sağlayan tüm çalışanlarımızın “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü” kutluyor, 1 Mayıs’ın büyük ve güçlü Türkiye idealimize alın teri ve emeğiyle katkı sağlayan, özveri ile çalışan ve üreten vatandaşlarımız arasındaki birlik ve beraberliğin güçlenmesine vesile olmasını ve kutlamaların dostluk, dayanışma ve bayram havası içinde geçmesini temenni ediyor, bütün emekçilerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

 

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OSMAN ZOLAN

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayan Başkan Osman Zolan,  “İşçinin ücretini alın teri kurumadan önce ödeyiniz’ diyen bir Nebinin ümmetiyiz ” dedi.

1Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye’nin büyüyen ve güçlenen ekonomisinin temel taşının fedakarlıklar içinde çalışan emekçiler olduğunu ifade etti. Alın teri ve emeğin en yüce değerlerden biri olduğunu vurgulayan Başkan Osman Zolan, “Biz, ‘İşçinin ücretini alın teri kurumadan önce ödeyiniz’ diyen bir Nebinin ümmetiyiz. Bu vesileyle, göreve geldiğimiz ilk günden bu yana ilk ödenecek ücret, öncelikle çalışanlarımızın maaşları olmuştur” dedi.

Denizli’nin kalkınıp gelişmesi için emek harcayan Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının; çalışma şartlarının daha da iyileştirilmesi, iş güvenliği ve sendikal faaliyetlerine destek verdiklerini vurgulayan Başkan Osman Zolan, şunları kaydetti: “OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi de dahil olmak üzere Türkiye’de 6 sistem belgesine birden sahip ilk belediye olmanın mutluluğunu yaşadık. Bundan önce olduğu gibi bu şehrin ve ülkenin kalkınmasında büyük emekleri bulunan işçilerimizin her zaman yanında olduk.”

Gerek Denizli Büyükşehir Belediyesi gerekse kamuda görev yapan taşeron işçilerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesi ile birlikte kadro hakkını kazandığını hatırlatan Başkan Osman Zolan, “Büyük Türkiye’nin inşasında başrol oynayan tüm işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, bu anlamlı günün birlik, dayanışma ve kardeşlik ruhu içerisinde geçirmelerini temenni ediyorum” diye konuştu.

 

DENİZLİ TİCARET ODASI (DTO) BAŞKANI UĞUR ERDOĞAN

“İŞÇİMİZİN ÖZVERİ VE ÇALIŞKANLIĞI, TÜRKİYE’Yİ ŞAHA KALDIRDI!”

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, çalışan kesimin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladı. Başkan Erdoğan, “Ülkemizin, özellikle son 15 yılda çalışanların hakları ve çalışma koşulları açısından nereden nereye geldiği, hepinizin malumudur. Bugünkünden daha da iyi bir düzen içinde, daha çok çalışarak, daha fazla üreterek, daha fazla ihracat yapıp daha fazla kazanarak, çocuklarımıza daha iyi bir gelecek hazırlamalıyız. Onlara daha güçlü ve güzel bir Türkiye bırakabilmeliyiz. Bu umutla, tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyor, sevdikleriyle nice sağlıklı ve mutlu günler görmelerini diliyorum” dedi.

Denizli Sanayici, Tüccar ve İş Adamları Platformu Dönem Sözcüsü ve DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Erdoğan, yazılı mesajında şu görüşlere yer verdi: “Daha güçlü bir Türkiye ve daha güzel yarınlar için, daha çok çalışmak ve üretmek zorundayız! Bu iki eylemin dinamosu niteliğindeki işçilerimiz, artık tüm dünyada parmakla gösterilen ülkemizin bugünlere gelmesindeki en önemli unsurlardan biridir. Milli Mücadele yıllarında varoluş savaşı veren Türk Milleti, bağımsızlığını ilanın etmesinin hemen ardından Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın ‘Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar!’ sözünü rehber edinmiş ve ekonomik kalkınma hamlesi başlatmıştır. Bu inançla, kısa zamanda yurdun dört bir tarafını demir ağlarla örerken, milli fabrikalarını kurmuş, atadan kalma geleneksel iş yapma azmi ve bilgisini modern teçhizatla buluşturmuş ve işte verimi artırmıştır. Eğitimle taçlandırdığı bu taktire şayan çalışkanlığı, milletimizi Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı sonrası gösterdiği hedeflerden en önemlisi olan, 29 Ekim 1933’te Onuncu Yıl Nutku’nu okurken ilk kez dillendirdiği muasır medeniyetler çizgisine kısa zamanda yaklaştırmıştır. Yine o çalışan kesimin çabaları, yıllar sonra 15 temmuz gibi büyük bir darbenin ekonomideki olumsuz izlerini de hızla silmiştir. Gece meydanlarda tarih yazan işçi kardeşlerimiz, uyumadan sabahladığı 16 temmuzda kaldığı yerden işinin başına geçmiş, çarkları döndürmüştür! Ne kadar övsek, övünsek azdır. Asil duruşuyla, diğer ülkelerdeki emsallerine örnek teşkil eden işçilerimizin özveri ve çalışkanlığı, Türkiye’yi şaha kaldırdı! 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı, işte bu duygularla kutluyoruz. Ülkemizin, özellikle son 15 yılda çalışanların hakları ve çalışma koşulları açısından nereden nereye geldiği, hepinizin malumudur. Bugünkünden daha da iyi bir düzen içinde, daha çok çalışarak, daha fazla üreterek, daha fazla ihracat yapıp daha fazla kazanarak, çocuklarımıza daha iyi bir gelecek hazırlamalıyız. Onlara daha güçlü ve güzel bir Türkiye bırakabilmeliyiz. Bu umutla, tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyor, sevdikleriyle nice sağlıklı ve mutlu günler görmelerini diliyorum.”

 

 

No tags for this post.

The post Denizli Protokolü’nden 1 Mayıs İşçi Bayramı Kutlama Mesajı appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam