Denizli Polisinden Sahte İçki Operasyonu

19 Şubat 2019 479 0

[ad_1]

Denizli’de bir evi imalathaneye çevirip sahte içki üretimi yapan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda 12 şüpheli şahıs hakkında idari işlem yapılırken, 1 kişi tutuklandı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından alınan istihbari bilgiler ve yürütülen çalışmalar doğrultusunda Denizli’de kaçak sahte alkol üretimi yapmak isteyen şahıs ve organizasyonlara yönelik operasyonel çalışmalara başlanıldı.

Değişik yollardan temin ettikleri sahte alkollü içki üretim malzemelerini (boş alkol şişesi, kapak, jelatin, bandrol) sağlıksız koşullarda şişeleme işlemi yaparak alkollü içki imalatı yapıldığı, şüpheli şahısların ikametlerini kaçak sahte alkollü içki üretim yeri olarak kullandıkları, piyasaya plastik ya da cam bidonlar içerisinde veya kullanılmış şişelere sahte bandrol yapıştırarak yine orijinal olmayan kapak jelatinleri ile sahte alkollü içki üretimi yapıldığı tespit edildi.

Edinilen bilgiler doğrultusunda görevli ekipler tarafından yürütülen çalışmalarda Denizli’de bulunan ancak oturmak amacıyla kullanılmayan ve imalathaneye dönüştürülmüş müstakil bahçeli bir evde arama faaliyeti gerçekleştirildi. Kaçak sahte alkol üretimine yönelik gerçekleştirilen operasyon kapsamında yapılan aramalarda alkol yapımında kullanıldığı değerlendirilen;

-6.500 adet alkol üretiminde kullanılan (şişe, kapak, etiket, jelatin) malzeme,

-1.300 adet sahte bandrol,

-300 litre alkol (rakı,votka,şarap,)

-150 litre etil alkol,

-130 şişe doldurulmuş alkol,

-1 adet ruhsatsız av tüfeği, 3 adet fişek,4 adet şarjör bulunarak el konuldu.

Operasyonlar neticesinde yakalanan 12 şüpheli şahıs hakkında Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na Muhalefet suçundan adli işlem yapıldı. Adli mercilere sevk edilen 1 şüpheli şahıs tutuklandı.

No tags for this post.

The post Denizli Polisinden Sahte İçki Operasyonu appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ