Denizli Polisinden Kaçak Akaryakıt Operasyonu

13 Şubat 2019 369 0

[ad_1]

Denizli’de görüntüsünden şüphelenilen bir kamyonette yapılan aramada toplam 4 bin 200 litre karışımlı akaryakıt bulundu.

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Denizli’de “Akaryakıt Kaçakçılığı” suçunu işlemek isteyen şahıs ve organizasyonlara yönelik yakalama çalışması yapıldı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Denizli’de akaryakıt kaçakçılığı suçunun önlenmesi amacıyla çalışma başlatıldı. Yasadışı yollarla denetimsiz olarak madeni yağ, baz yağları, bitkisel yağlar, sanayide kullanılan çeşitli atık yağlar inceltici kimyasal maddeler ile doğrudan işlenerek standart dışı kaçak akaryakıt imalatı yapmak üzere satışa sunulmak istendiği ve piyasaya karışımlı kaçak akaryakıt sürüldüğü yönünde alınan istihbari bilgiler doğrultusunda çalışma başlatıldı.

Ekipler tarafından yapılan kontroller ve yürütülen çalışmalar sonucunda karışımlı kaçak akaryakıt imalatı yapmak üzere bir aracın tehlikeli madde taşıdığı tespit edildi.Açık kasa kamyonet türü bir aracın kasa kısmında dışarıdan görünür vaziyette plastik tanklar olduğu yine aracın kasa kısmında siyah renkli lekelerin olduğu, aracın normalinden daha fazla yere yakın olduğu ve araç içerisinde ağır yük olabileceği değerlendirilerek şüpheli görünen araç ekiplerce takibe alındı. Gerekli güvenlik tertibatı alındıktan sonra kamyonet durduruldu. Araç içerisinde yapılan kontrollerde 4 adet 1.000 litre kapasiteli plastik tank ve 1 adet 200 litre kapasiteli metal varil olduğu görüldü.

Tank ve variller içerisinde kaçak akaryakıt imalatı için kullanılmak üzere Denizli dışında bulunan atık madde geri dönüşüm fabrikalarında çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra motorin olarak kullanılmak üzere karışımlı akaryakıt oluşturmada kullanabileceği değerlendirilen, belge ve lisansı olmayan tehlikeli madde taşıma belgesi bulunmayan araç içerisinde toplam 4 bin 200 litre karışımlı akaryakıt bulunarak el konuldu.

Kaçak akaryakıt ile ilgili olarak yakalanan 2 şüpheli şahıs hakkında Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na Muhalefet suçundan adli işlem yapıldı.

No tags for this post.

The post Denizli Polisinden Kaçak Akaryakıt Operasyonu appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ