Denizli Polisinden Akaryakıt Kaçakçısına Baskın

14 Mart 2018 38 0


Denizli polisi aldıkları istihbarat doğrultusunda kaçak akaryakıt satışı yapılan bir iş yerine baskın yaptı. Operasyonda 5 bin 400 litre karışımlı akaryakıt ve 1 adet akaryakıt dolumunda kullanılan aktarım düzeneği ele geçirildi.

Denizli’de Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, yapılan çalışmalarda yetkisiz petrol türevinin yasa dışı yollarla denetimsiz olarak madeni yağ, baz yağları, bitkisel yağlar sanayide kullanılan çeşitli yağlar veya solvent türü inceltici kimyasal maddeler ile doğrudan işlenerek standart dışı kaçak akaryakıt olarak kullanıldığı yönünde istihbarat aldı.

Bu kapsamda görevli ekipler tarafından yürütülen çalışmalarda Denizli’de bulunan bir iş yeri içerisinde yasa dışı yollarla çeşitli kimyasal maddeler karıştırılarak kaçak karışımlı akaryakıt elde edildiği tespit edildi. Görevli ekipler tarafından yapılan kontrollerde iş yerinin belgelerinin bulunmadığı ve tankların içerisinde bulunan yağların üzerinde yapılan ölçümde geçersiz akaryakıt sınıfına girdiği tespit edilen kaçak karışımlı akaryakıt bulundu. İş yeri içerisinde yapılan kontrollerde toplam 5 bin 400 litre karışımlı akaryakıt ve 1 adet akaryakıt dolumunda kullanılan aktarım düzeneği bulunarak el konuldu.

Operasyon sonucunda yakalanan 1 şüpheli şahıs hakkında Kaçakçılık Kanunu’na Muhalefet suçundan, adli işlem yapıldı.

The post Denizli Polisinden Akaryakıt Kaçakçısına Baskın appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam