Denizli Polisi Kaçakçılara Göz Açtırmıyor

17 Mayıs 2018 48 0


Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Denizli’de kaçakçılık faaliyetlerinin önlenmesi kapsamında kaçak eşya satışı yapmak isteyen şahıs ve organizasyonları engellemek amacıyla operasyonlar düzenledi.

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte vatandaşların artan gözlük ihtiyacının karşılanması amacıyla piyasadaki değerine göre daha ucuz maliyetle satışı yapılmak istenen ancak güneşten gelen zararlı ışınları korumadığı gibi aynı zamanda göze gelen zararlı ışınların miktarını arttıran kaçak gözlük satışının Denizli’de önlenmesi, satışı yapmak isteyen şahıs ve organizasyonların tespit edilmesi amacıyla polis ekipleri çalışmalara başladı.

Yürütülen çalışmalar sonucunda başka illerden daha ucuza mal ederek faturasız kaçak yollarla toptan temin edilen gerçeğe yakın görünümlü hatta içerisinde orijinal markaların da bulunduğu kaçak gözlüklerin Denizli’de satışını yapmak isteyen şüpheli şahıslar tespit edildi. Görevli ekipler yaptıkları operasyonla içerisinde şüpheli şahıslarında bulunduğu bir aracı Denizli otogarı civarında takibe aldı. Gerekli güvenlik önlemleri alındıktan sonra görevli ekipler tarafından durdurulan araç içerisinde alınan mahkeme kararı ile arama yapıldı. Aracın bagaj kısmında ve aracın arka koltuğundan spor çantaları içerisinde bulunan kutularda değişik marka ve modellerde toplam bin 850 adet kaçak gözlük bulunarak el konuldu.

800 ADET CİNSEL İÇERİKLİ ÜRÜN ELE GEÇİRİLDİ

Yine Denizli’de kaçakçılık suçlarının önlenmesi çalışmaları kapsamında alınan istihbari bilgiler doğrultusunda Denizli’ye başka illerden kaçak yollarla getirilmek istenen Sağlık Bakanlığı denetiminden geçmemiş ve ilaç olarak lanse edilerek insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen cinsel içerikli her türlü ürün satışının önlenmesi amacıyla görevli ekiplerce çalışmalara başlanıldı.Denizli-Ankara yolu üzerinde görevli ekiplerin oluşturduğu uygulama noktasında durumundan şüphelenilen bir araç tespit edildi. Araçta yapılan aramada toplam 800 adet kaçak cinsel içerikli ürün bulunarak el konuldu.

Ele geçirilen kaçak eşyalarla ilgili olarak yakalanan 2 şüpheli şahıs hakkında Kaçakçılık Kanunu’na Muhalefet suçundan adli işlem yapıldı.

The post Denizli Polisi Kaçakçılara Göz Açtırmıyor appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam