Denizli Mahşer-i Cümbüş’e Hazır Olun!

28 Mart 2018 49 0


Türkiye’de modern doğaçlama tiyatronun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, tiyatroseverler ile buluşmaya devam ediyor.

2001 yılı Mayıs ayında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencileri tarafından kurulan Mahşer-i Cümbüş, aynı yıl Eylül ayında Ankara Tenedos Kafe’de “Tiyatro Sporu” gösterilerine başladı.

Mahşer-i Cümbüş 2003 yılının ağustos ayında İstanbul’a taşınarak faaliyetlerini İstanbul’da sürdürdü. Mahşer-i Cümbüş kurulduğu günden bu yana Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok ilde gösteriler sergiledi ve festivallere katıldı. Türkiye’de Modern Doğaçlama Tiyatro’nun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, Doğaçlama Tiyatronun gösteri biçimlerinden biri olan “Tiyatro Sporu”nu Türkiye’de ilk defa seyirci ile buluşturdu. Kuruluşunun 5. yılında kendi sahnesi “Mahşer-i Cümbüş Hayalhanesi”ni açtı. Ekip bugüne kadar 2000’ün üzerinde “Tiyatro Sporu”, 300’ün üzerinde “Beyin Fırtınası” gösterisi yaptı.

Türkiye’de Modern Doğaçlama Tiyatro’nun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, bir başka ilke daha imza atarak 2007 yılında Türkiye’nin ilk doğaçlama şov programı “Anında Görüntü Show”u ekranlara taşıdı ve Türk televizyonlarında yepyeni bir dönem başladı.

Kahkaha tufanı çıkacak gösterinin detayları ise şöyle:

Tarih: 11 Nisan 2018 Çarşamba

Saat: 20.00

Yer: EGS Kongre Kültür Merkezi

Bilet Fiyatı:

Balkon: 50 TL

Salon: 60 TL

Bilet Temin: Franklin Coffee Teras Park, Franklin Coffee Çamlık, Baykuş Kafe, Biletix

İletişim: 0 537 991 0 991

No tags for this post.

The post Denizli Mahşer-i Cümbüş’e Hazır Olun! appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam