Cumhurbaşkanı’ndan Başkan Zolan’a: Osman Bey Hazırlığını Yap

21 Şubat 2019 466 0

Denizli’de 29 Ekim Bulvarı’nı dolduran binlerce Denizliliye seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli için son 17 yılda Denizli’ye 23 kat trilyon lira yatırım yaptıklarını söyledi. Denizli’de yeni yapılacak projeler hakkında kısa bir bilgi de veren Erdoğan, “Osman Bey hazırlığını yap” diyerek Başkan Zolan’a seslendi, millet kırahathanesinin nereye yapılacağını açıkladı.

“BAŞKALARI DENİZLİ’NİN YOLUNU SEÇİMDE HATIRLAR”

Her fırsatta Denizli’ye gelmeye çalıştığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Karakterleri sağlam, ahdine vefalı, Denizli’nin siz güzel insanlara layık olmaya çalışıyoruz. Bunun için her fırsatta Denizli’ye geldim, geliyorum. Sizlerin misafiri oluyorum. Başkaları Denizli’nin yolunu seçimden seçime hatırlarken, biz sadece Cumhurbaşkanlığı döneminde tam 7 kez geldik. Hemen her gelişimizde sizlerin gururuna, heyecanına ortak olduk. Daha 2 ay önce 18 Aralık’ta toplam yatırım bedeli 1 milyar 350 milyon lirayı bulan 275 kalem eseri resmen sizlerin hizmetine sunduk. Son 17 yılda Denizli’ye 23 katrilyon lira yatırım yaptık.” ifadesini kullandı.

“OSMAN BEY HAZIRLIĞINI YAP” DİYEREK BAŞKAN ZOLAN’A SESLENDİ

Denizli’de yapılan hizmetleri dile getiren Erdoğan, “Eğitimde 3 bin 807 derslik, Yükseköğrenim öğrencileri için 4 bin 798 kişi kapasiteli yurt binaları açtık. Önümüzdeki yıl Denizli ve Çivril’de 2 bin 300 kapasiteli yurt binaları daha açacağız. Bir müjde vereyim. Yıl sonuna kadar Çivril’i doğalgazla buluşturuyoruz. Büyükşehir Belediyemiz, şehir merkezinde olan eski stadyumun yerine 31 bin metrekare alana sahip bir millet bahçesi yapacak. Osman bey ona göre hazırlığını yap. Millet bahçesinin uygun bir yerine 1.000 metrekare bir millet kırahathanesi. Şehrimizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, şehit yakınlarımıza, yaşlılarımıza, engellilerimize, asker ailelerimize destek olduk. Sağlıkta 13’ü hastane olmak üzere toplam 29 tesisi Denizli’ye kazandırdık. Denizli için yapımı, ihalesi ve plan, proje çalışmaları devam eden toplam 24 adet sağlık tesisimiz var. 1.000 yataklı şehir hastanemiz ise şu anda ihale aşamasında.En kısa sürede ihalesini yapıp inşaatına başlayacağız. Denizli’de 11 bin 530 konut projesini hayata geçirdik. İmar barışından şehrimizde 115 bin vatandaşımız faydalandı. ” dedi.

“31 MART AKŞAMI DENİZLİ’DEN MÜJDELER BEKLİYORUM”

Denizli’den 31 Mart akşamı müjdeli haber beklediğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ulaşımda, toplam maliyeti 1 buçuk katrilyon olan 11 adet yol projemizin yapımı devam ediyor. Denizli-Çal yolunu, Uşak-Çivril-Denizli yolundaki 4 adet köprüyü bu yıl tamamlıyoruz. Denizli-Çardak ayrımı, Denizli çevre yolunu ve Honaz tüneli, Pamukkale-Akköy yolunu, Muğla-Kale-Tavas yolunu yapıyoruz. Aydın-Denizli-Antalya otoyolu ihalesi mart ayında yeniden yapılacak. Afyon-Denizli-Isparta-Burdur ve Ortaklar-Aydın-Denizli tren hattını yerli yazılımla rehabilite ederek modernize ediyoruz. Bu çalışmaları da önümüzdeki yıl bitirmeyi hedefliyoruz. Havalimanımızın yolcu trafiği 37 binden 650 bin çıktı. Nereden nereye. Denizli’de bir teknopark, 1 arge, 21 tasarım merkezi kurduk. Denizli’ye 17 yılda 15 baraj 8 gölet inşaa ettik. 3 baraj ve 5 gölet daha inşaa ediyoruz. Sulama projeleriyle, 839 bin dekar araziyi sulamaya açtık. İnşaası süren tesislerle 74 bin dekar araziyi daha sulamaya açacağız. Denizli merkez ve civarındaki yerleşim yerlerinin içme suyu ihtiyacını karşılamak için Akbaş barajını inşaa ettik. 52 arıtma tesisi inşaa ediyoruz. Denizli’nin çiftçilerimizin hasretle beklediği Yenicekent İletim Kanalını tamamlayıp hizmete aldık. Çiftçilerimizi elektrik masrafından kurtarıyoruz. 105 bin dekar araziye Cindere Barajı’ndan cazibeyle su iletiyoruz. Ayrıca 44 bin dekar arazi daha bu kanalla sulanacak.Denizlili çiftçilerimize 1,9 katrilyon tarımsal destek verdik. Denizlili iş insanlarımıza, girişimcilerimize 9 buçuk kat trilyon tutarında yatırım teşviki sağladık. Denizli’deki 82 bin iş yerimizi toplam 1,3 kat trilyon tutarında SGK prim teşvikiyle destekledik. Sizlerden gerek partimizin gerekse Cumhur İttifakı’nın adaylarına çok güçlü bir destek bekliyorum. 31 Mart akşamı Denizli’den müjdeler bekliyorum.” şeklinde konuştu.

Denizli’den 31 Mart’ta rekor oy veren bekleyen Erdoğan, Denizlilerden Cumhur İttifakı’na destek beklediğini açıkladı. Erdoğan konuşmasının ardından kadınlara bez torba hediye ederken, AK Parti Denizli Belediye Başkan adayları tanıtıldı.

Haber: Gamze Yürektürk

No tags for this post.

The post Cumhurbaşkanı’ndan Başkan Zolan’a: Osman Bey Hazırlığını Yap appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam