Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizlililerle Buluştu

21 Şubat 2019 594 0

Geçen yıl Denizli’yi 4 kez ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün bir kez daha Denizli’de halkla buluştu.

Denizli’de miting alanını dolduran binlerce Denizliliyle buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncesinde Eski Ekonomi Bakanı ve AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, Denizlililere seslendi.

“DENİZLİ’DE YAPTIKLARIMIZI İZMİR’DE DE YAPACAĞIZ”

Denizli’yi özlediğini söyleyen AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, “Denizli’ye 2004’te yazdığımız destanı İzmir’de de yazacağız. Cumhurbaşkanımız “İstiyoruz ki Denizli Egenin vizyon şehri olsun” demişti. Denizli Türkiye’nin parlayan yıldızı oldu. Denizli’de yaptıklarımızı İzmir’de de yapacağız. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı hizmet belediyeciliğini 7 yıl Denizli’de yaptık. 7 yıl ben yaptım, 7 yıl Osman kardeşimiz yaptı. Diyoruz ki durmak yok yola devam.İzmir’de de hizmet destanı yazılacak. Denizli hava kirliliği nedeniyle kuşların bile uçmadığı bir şehirdi. Denizli imrenilen bir şehir oldu. Recep Tayyip Erdoğan sayesinde oldu. Liderimiz olmasaydı, bu hizmetler olmazdı. Biz çıkmazdık. “Hadi Nihat diyen olmazdı” belki. 15 Temmuz’da olduğu gibi “Meydana çıkın” dendi ilk çıkan Denizli oldu. Hainleri durduran Denizli oldu.” dedi.

“YATAĞAN’A ÖZELLİKLE  SELAM EDİYORUM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, meydanda toplanan kalabalığa “Denizli’nin saygı değer insanları. Hasret kaldım inlerine, vurdum sazın tellerine, bir zeybek türküsü yaktım, Denizli’nin güllerine. Bugün bir başka güzelsin Denizli. Bugün ne kadar muhteşemsin Denizli. Gönlü yüce, toprağı bereketli Denizli. Şehitlerin, yiğitlerin, gazilerin yurdu Denizli. Seni en kalbi duygularımla selamlıyorum. Mehmet beylerin, Server beylerin, Hüsamettin beylerin daha nice alperenlerin şehri Denizli. Yıldırım Beyazıt hanla Osmanlıya katılan, İstiklal Harbinde efeleriyle milletine, memleketine sahip çıkan Denizli, Evliya Çelebi’nin öve öve bitiremediği Denizli.Tarihiyle, tabii güzellikleriyle, insanıyla türküleriyle, el sanatlarıyla ülkemizin gözbebeği Denizli. Sizi hürmetle, selametle selamlıyorum. Acıpayam, Baklan, Beyağaç, Bozkurt, Buldan, Çameli, Çal, Çardak, Çivril sizleri selamlıyorum. Güney, Honaz, Kale, Merkezefendi, Pamukkale, Sarayköy, Serinhisar, Tavas sizleri selamlıyorum. Denizli’nin bütün yiğitlerini, efelerini, zeybeklerini gönülden selamlıyorum. Buradan yörük obalarımıza, selamlarımı, muhabbetlerimi gönderiyorum. Yıllarca kılıç üreten, Yatağan kasabası’na özellikle selam ediyorum. 1071’den bu yana vatanımız için canını veren bütün şehitlerimize rabbimden rahmet, diliyorum. Verdiği fetva ile İstiklal harbinin meşalesini yakan Ahmet Hulusi Efendi’yi selamlıyorum. Denizli’nin söz üstadı, saz üstadı Özay Gönlüm’ü ana ocağında rahmetle anıyorum.Hem de Özay Gönlüm Meydanı’nda anıyorum. Özay Gönlüm denince akla ilk samimiyet gelir.” diyerek Denizlililere seslendi.

DENİZLİLİLERE TEŞEKKÜR ETTİ

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 50 oy oranıyla kendisini Cumhurbaşkanı yapan Denizlililere teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Denizli bizim için yardır. Denizli’nin her bir evladı elimizin asası, gönlümüzün tasasıdır. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi muhabbetimizi daim eylesin. AK Parti’ye yoldaşlık yapan, AK Parti’yi her zaman bağrına basan Denizli’ye en kalbi şükranlarımı sunuyorum. 24 Haziran seçimlerinde yüzde 48 ile şahsıma ikinci defa Cumhurbaşkanlığı görevini verdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizlerin güvenine mashar olmaya çalışacağız. Denizli, 24 Haziran’a yüzde 50 oy oranıyla Cumhur İttifakı’na oyunu verdi ve Cumhur İttifakı’nı Denizli’de bir numara yaptı. Biz Denizli’nin potansiyelinin çok daha fazla olduğunu biliyoruz.Biz Denizli’yi çok daha yukarılarda zirvelerde görmek istiyoruz. Oy oranıyla Denizli’nin tüm Türkiye’ye örnek olmasını arzu ediyoruz. Çünkü Denizli’ye birincilik yakışır. Denizli Millet İttifakı’na 31 Mart’ta Osmanlı tokadı atacak. Cumhur İttifakı’nın zaferi bir tarihtir. İnşallah 31 Mart seçimlerinde, Denizli kendinden bekleneni yapacaktır. Denizli’de inşallah bu sefer rekor kıracağız. Bunun için öncelikle birlik, beraberlik, dayanışma içinde olmamız gerekiyor. Çalmadık kapı, halini hatırını sormadık insanımızı bırakmamalıyız. Denizli’deki 1 milyon insanımızın gönlüne girmeliyiz.Gençlerden başlayarak, 31 Mart seçimlerinin milletimiz ve geleceğimiz için sadece bir belediye seçimi değil aynı zamanda beka sorunu olduğunu, Denizli’deki her bir vatandaşımıza ifade etmeliyiz. Bir siyasetçi ülkeye ve millete kazandırdıklarıyla konuşur.Seçim dönemleri ise siyasetçilerin hesaba çekildiği, millet tarafından hesap verdiği dönemlerdir. 14 kez sizlere icraatlarımızı, yaptıklarımızı ve yapamadıklarımızın hesabını verdik. Bugüne kadar AK Parti’nin istikametini sizler belirlediniz. Rotamızı sizler çizdiniz. Türkiye’nin 17 yıllık kazanımlarının hepsinde bizimle beraber sizin de imzanız bulunuyor.” dedi.

 

No tags for this post.

The post Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizlililerle Buluştu appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam