Çivril’deki O Barınaktan Yeni Görüntüler

24 Ocak 2018 27 0


Çivril’in Işıklı Yolu üzerindeki Kum Ocağı’nda yer alan belediye kliniğinde dün tedavi edilen ve gözetim altında tutulan sokak hayvanlarının bakımsızlık ve açlıktan öldüğü iddia edilmişti.

Kısırlaştırılmak ve tedavi edilmek üzere kliniğe getirilen hayvanların tedavi sürecinden sonra doğal yaşam alanlarına bırakılmadığını ve bilerek aç bırakıldığını iddia eden hayvan severler, sokak hayvanlarının toplanıp birkaç gün göstermelik tedaviden sonra açlığa mahkum edilerek ölüme terk edildiklerini söylenmişti. Bu iddialar üzerine bir hayvansever tarafından bir video paylaşıldı. Videoda aralarında yavru köpeklerin de bulunduğu en az 25-30 köpeğin aynı bölümde yer aldıkları görülüyor. Hayvanseverler tarafından beslenen köpeklerin ekmekleri kapmak için birbirleriyle yarıştıkları ve kavga ettikleri görülürken, köpeklerin hali hayvanseverlerin tepkisini çekti.

Görüntüyü paylaşan Çivril Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Mine Orhan,  sosyal medyadan Belediyeye tepki göstererek, “Çivril Belediyesi kum eleme tesislerindeki klinik ve rehabilitasyon merkezi dedikleri çöplük ve hurda yığınlarının arasına yaptıkları 5 göz bölüme kapattıkları aç hayvanların görüntüleri.Bir bölümde en az 25 köpek var.Yavrular büyükler hastalar hepsi neden aynı bölümlerin içinde? Şikayet üzerine toplayıp getirmişler.Kimi memnun ediyorlar? İyi bakıldığı sanıp belediyeyi arayan vatandaşımı, hayvanlarımı, yoksa bizim gibi vicdan sahibi insanlarımı? Havaların soğuk olması sebebiyle kısırlaştırma yapmadıklarını bildiğimiz belediye bu köpekleri hangi amaçla topladı?Topladığı bu onlarca köpeği büyüklü küçüklü aynı bölüme kapatmalarındaki amaç nedir? Birbirlerine hastalık bulaştırmaları mı? Açlıktan birbirlerini öldürmeleri mi? 3 veterinere sahip ÇİVRİL BELEDİYESİ VETERİNERLERİ BELEDİYEDE NE İŞ YAPIYOR? Neden 3 veteriner klinikte değil de belediyede oturup mesai tamamlıyor? Gerçekten işlerini yapıyorlarsa bu hayvanların çoğu neden hasta? Günlük 300 ekmek alıp dağıtıyorlarsa bu zavallılar neden aç? Bimer’e defalarca yazışma yapmamıza rağmen belediye veterinerleri kısırlaştırma yaptıklarını iddia ettikleri köpeklerin dosyasını neden hala bizlere yollamıyor? Kısırlaştırdıkları köpekleri bıraktıkları mahalleler ve bıraktıkları sırada çektikleri resimler nerede? Yalan söylemekten bıkıp usanmayan belediye yetkilileri bu sorulara cevap bekliyoruz.” dedi.

İşte o video:

No tags for this post.

The post Çivril’deki O Barınaktan Yeni Görüntüler appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam