CHP’li Tabu’dan Ağaç Katliamı İddiası

18 Nisan 2018 51 0


Cumhuriyet Halk Partisi Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu, alt yapı çalışmaları sırasında Pamukkale Belediyesi tarafından ağaçların kesildiğini iddia etti.

Tokat Caddesinde Pamukkale Belediyesi tarafından yapıldığını belirtilen altyapı çalışmalarında onlarca ağaç kesildiği iddia edildi.Mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine olay yerine gelen CHP Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu, Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Mustafa Çallıca, Pamukkale Belediye Meclis Üyeleri Oral Baş ve Kerim Kıvrak ve CHP’li yöneticiler gördükleri manzara karşısında şok oldu. AKP’li Pamukkale Belediyesinin alt yapı çalışması adı altında yeşil düşmanlığı yaptığını iddia eden CHP Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu, “Bu yapılan hemşerilik hukukuna ihanet, doğaya yöneltilmiş bir katliam ve açık bir vandallıktır.” dedi.


Başkan Gürlesin’i açıklama yapmaya davet eden CHP’li Tabu, “Çoğunluğu 30-40 yaşında onlarca yemiş, dut, zeytin ve akasya ağacının kesildiği bölgede; alt yapı işini yürüten şirketin şantiye sorumlusu ağaç kesiminin Belediye Park Bahçeler Müdürlüğünce yapıldığını, caddenin geri kalanındaki ağaçların da kesileceğini ve alt yapı çalışmalarının böyle devam edeceğini söylüyor. Biz bu şekilde ağaçların acımasızca kesilmesini ve daha da kesilecek olmasını insafla ve vicdanla bağdaştıramıyoruz. Bilinçli bir belediye, duyarlı bir idare böyle bir vahşeti onaylayamaz. Belediye Başkanı Gürlesin’i açıklama yapmaya ve en azından caddedeki diğer ağaçların kesilmesine engel olmaya davet ediyoruz. Şehir, kendi öz varlığına yöneltilen bu saldırıya kayıtsız kalmayacaktır, biz sürecin başındaki her idareciyi aklı selim ile davranmaya davet ediyoruz, yeşile ve doğaya yönelen bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

No tags for this post.

The post CHP’li Tabu’dan Ağaç Katliamı İddiası appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam