CHP’li Sancar, AK Parti İl Başkanı Filiz’e Yüklendi

01 Şubat 2017 52 0


CHP Denizli İl Başkanı Teoman Sancar, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz’in, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP eski…

Untitled-1

CHP Denizli İl Başkanı Teoman Sancar, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz’in, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP eski milletvekili Hüseyin Öztürk’ün cenazesinde çekildiği fotoğrafı şehit cenazesinde çekiliyormuş gibi göstermeye çalıştığını ifade ederek “Necip Filiz’i edebe, ahlaka, dürüstlüğe davet ediyorum”dedi.

CHP İl Başkanı Teoman Sancar, parti binasında düzenlediği basın toplantısında AK Parti İl Başkanı Necip Filiz’e yüklendi. Filiz’in, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP eski milletvekili Hüseyin Öztürk’ün cenazesinde çekildiği fotoğrafı şehit cenazesinde çekiliyormuş gibi göstermeye çalıştığını ifade ederek “Necip Filiz’i edebe, ahlaka, dürüstlüğe davet ediyorum”dedi.

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın da katıldığı toplantıda konuşan Sancar, “AK Parti İl Başkanı Necip Filiz kendi sosyal medya hesabı üzerinden genel başkanımızın şehit cenazesinde fotoğraf çektiriyormuş edasında “Yorumsuz” yazarak genel başkanımızı şehitler üzerinden siyaset yapan biri gibi göstermeye çalışmıştır. Partilileri ve yöneticileri de paylaşıma çok ağır hakaretler içeren yorumlar yapmıştır. AK Partililer henüz referandum çalışmaları başlamadan çirkef siyasetine başlamışlardır. İftira ve karalama kampanyalarına başlamışlardır. Herkesin sandığı gibi o cenaze şehit cenazesi değildir. O cenaze 97 yaşında hayatını kaybeden eski milletvekilimiz Hüseyin Öztürk’ün cenazesidir. O fotoğrafta cenaze sahiplerin talebiyle çekilmiş bir fotoğraftır. Maalesef AKP bunu kara propaganda aracı olarak kullanmaktadır. Ben buradan AK Parti İl Başkanı Necip Filiz’e sesleniyorum. Yaptığınız bu davranışı kınıyorum. Sizleri dürüst siyaset yapmaya davet ediyorum. Sizleri edebe, ahlaka, dürüstlüğe davet ediyorum”dedi.

Untitled-1

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan ise, “Necip Filiz siyasete yeni girmiştir. Kendisi seviyesini korusun. Kendisine bunu yakıştıramadım. Bu yapılanı şiddetle kınıyorum” diye konuştu.

Untitled-2

MyDenizli

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam