Çardak OSB Yatırımcıya Açılıyor

27 Mart 2018 53 0


Konumu ve sahip olduğu avantajlara rağmen 20 yılı aşkın süredir beklediği yatırımcıya bir türlü kavuşamayan Çardak Özdemir Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde Denizli Sanayi Odası’nın 10 yıllık çabaları sonuç verdi, bacalar tütmeye başladı.

Denizli için büyük hayallerle oluşturulan, ancak istediği yatırımcılara uzun yıllar ulaşamayan Çardak OSB, Denizli Sanayi Odası’nın çabalarıyla ayağa kalkıyor.

 

ÇARDAK’TA BACALAR TÜTMEYE BAŞLADI

Denizli Sanayi Odası, Ekim 2015’de Çardak Özdemir Sabancı OSB kapsamında yer alan kendisine ait 270 bin metrekarelik bölümü yatırımcılara tahsis etmişti. Tahsis edilen bu alanlarda bacaların tütmeye başladığını belirten Denizli Sanayi Odası ve Çardak Özdemir Sabancı OSB Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, “Devlet teşvikleri konusunda hep çok şanssız olan Denizli’de, Çardak Özdemir Sabancı OSB, lojistik özellikleriyle dezavantajları ortadan kaldıracak nitelikte bir sanayi bölgesi. Çok uzun zamandır bölgenin avantajlarını anlatıyor ancak nedense yatırımcıların bir türlü ilgisini çekemiyorduk. 2015’te Denizli Sanayi Odası olarak çok düşük bir bedelle tahsis ettiğimiz arazilerde inşaatlar yükseldi ve sanayi işletmelerimiz faaliyete geçti. Orada fabrika bacalarının tütmeye başladığını ve fabrika inşaatlarının birer birer yükselmeye başladığını gören yatırımcılar, bize arsa talepleriyle gelmeye başladı ve Vakıfbank ile mesaimiz de böylece başlamış oldu” dedi.

“ÇARDAK OSB’DE 17 YENİ YATIRIMCI 4.000 KİŞİLİK İSTİHDAM YARATACAK”

Vakıfbank’ın elindeki 1 milyon metrekareye yakın arsanın sanayiciye tahsisi için Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Denizli Valisi Haşan Karahan’ın desteğiyle başlattıkları girişimlerin devam ettiğini belirten Keçeci, Vakıfbank’ın uzun görüşmeler sonucunda elindeki arsaları uygun fiyatla yatırımcılara açma kararı aldığını anlattı. Vakıfbank’ın elindeki 1 milyon metrekarelik arsanın 600 bin metrekaresinin arsa tahsisini onayladıklarını belirten Keçeci, “17 sanayicimizin daha arsa talebini onayladık. İçlerinde şehir dışından yatırımcılarımız da bulunuyor. Yatırımların çoğunluğu katma değerli sektörlerden oluşuyor. Bu sektörler yaklaşık 10 bin kişiye iş ve aş sağlayacak. Yatırımcılarımız organize sanayi bölgesi içerisinde yer aldıkları için sağladıkları bu istihdamlar için de ciddi teşvikler alacaklar.
Sonuç olarak tüm bu gelişmeler Denizli ekonomisine ve Türkiye ekonomisine milyon dolarlarla yansıyacak. Her fırsatta dile getirdiğim sıfırdan yatırıma olan hasret, Denizli Çardak Özdemir Sabancı OSB ile son bulacak” dedi.

Kalemden asansör imalatına, filtreden metal işlemeye farklı sektörlerden gelen talepleri değerlendirdiklerini belirten Keçeci, Vakıfbank’ın gazeteye ilan verdiği Şubat ayından bu yana 100’ü aşkın talebi değerlendirdiklerini belirtti.

The post Çardak OSB Yatırımcıya Açılıyor appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam