Çanakkale’yi Görmeyen Çallı Kadın Kalmayacak

16 Nisan 2018 40 0


Önceki yıllarda 600 kadını Çanakkale’ye gönderen Çal Belediyesi, Türk tarihinde önemli bir yeri olan Çanakkale’ye tarihi ve kültür gezilerine yeniden başladı. Bu yılın ilk kafilesi Süller Mahallesi’nden dün gece yola çıktı. 170 Süllerli kadın, Çanakkale’de atalarımızın 7 düvele karşı nasıl direndiğini yerinde görecek.

20 Nisan’da ikinci kafile Çanakkale’ye gidecek. İkinci kafilede; Sapçılar, Kocaköy, Dayılar, Gelinören ve Aşağıseyit’te oturan kadınlar yer alacak. 22 Nisan’da ise, üçüncü kafile Çanakkale’ye gidecek. Bu kafilede ise Denizler, Belevi ve Karapınar mahalleleri yer alacak.

AKCAN “ÇANAKKALE KUTSALIMIZ”

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Türkiye’de yaşayan herkes mutlaka Çanakkale’yi görmelidir. Bu kutsal toprakların ne şartlarda kazanıldığına en iyi tanıklık yapan yer Çanakkale’dir. ‘Çanakkale’yi görmeyen kadınımız kalmayacak’ sloganıyla kadınlarımızı Çanakkale gezisine gönderiyoruz. Bizlere bu cennet vatanın hangi koşullarda bırakıldığına en iyi tanıklık yapan yer Çanakkale’dir. Çanakkale gezilerimiz devam edecek” dedi.

No tags for this post.

The post Çanakkale’yi Görmeyen Çallı Kadın Kalmayacak appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam