Çal, Tarımda Diğer İlçelere Rol Model Oldu

05 Ocak 2018 39 0


Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan’ın 2014 yerel seçim vaatleri arasında yer alan “Çal’ı Tarım Kenti Yapacağız” projesinde onlarca dekar alanda örtü altı seracılık başladı. Sarımsaktan, çekirdeksiz karpuz üretimine kadar birçok tarımsal ürün bölgede üretilirken, seralarda yetiştirilen domatesler daha ilk yılında ihracata gitti. Çal Tarım Kenti Projesi, diğer ilçelerin de dikkatini çekti. Önce Çameli ardından Tavas ilçeleri Çal’ı rol model seçip, Çal yöresindeki seralarda incelemede bulunup, onlar da bu işe başladı.

Son olarak Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay ve Beyağaç’lı çiftçiler ile birlikte Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan’ı ziyaret etti. Ardından, Beyağaçlı çiftçilere seracılık faaliyetleri ile ilgili bilgiler verildi.

Çal’ın Başkanı Fethi Akcan, “Beyağaç’lı ziyaretçilerimiz ilçemize geldikleri ve bizleri ziyaret ettikleri için teşekkür ederim. Seraların ilçemize katkısı büyük her geçen gün sera yapmaya başlayan vatandaşımızın sayısı artıyor buna öncülük ettiğimiz için mutluyum” dedi.

Bayağaç Heyeti, Çal Belediyesi tarafından kurulan ve faaliyetini sürdüren tekstil atölyesinde de incelemede bulundu.

No tags for this post.

The post Çal, Tarımda Diğer İlçelere Rol Model Oldu appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam