BURADA ŞEHİT DÜŞTÜLER

02 Mart 2018 27 0


Türkiye Afrin şehitlerine ağlıyor. Teröristlerin son saldırısında aralarında Denizlili uzman çavuş Mehmet Diner’in de olduğu 8 askerimiz şehit oldu, 26 güvenlik görevlisi de yaralandı. Şehidimiz Mehmet Diner, saldırıdan kısa süre önce, çevredeki ağır hava şartlarını gözler önüne seren bu fotoğrafı çekmişti.

Afrin’e Zeytin Dalı Harekatı’nın 41. gününde son dakika şehit haberleri geldi. TSK’dan yapılan açıklamada, Afrin’deki 1083 rakımlı tepede 100 kişilik PYD/YPG’li terörist grubu, tünellerden çıkarak ağır silahlarla askerlere saldırdı. Saldırıda, 8 askerin şehit olduğu, 26 güvenlik görevlisinin yaralandığı açıklandı. Operasyonlarda 22 terörist öldürüldü, 2 terörist ise sağ olarak yakalandı. Teröristlerin saldırısında bir ATAK helikopteri de isabet aldı. 1083 rakımlı tepede hakimiyet sağlandı

Afrin’in kuzeybatı kırsalında, Hatay’daki Akbaba Hudut Karakolu’nun karşısına düşen Mehmedli, Bilalko ve El Maski köylerinin arasındaki 1083 rakımlı tepeye dün sabah teröristler sızma girişiminde bulundu. Jandarma ve Polis Özel Harekât timleri ile korucular, teröristleri püskürttü.

Ancak sisli havayı fırsat bilen 100 kişilik PYD/PKK’lı terörist grup, öğle saatlerinde bu kez kalın beton duvarlarla örülmüş tünellerden sızmaya çalıştı. Teröristler omuzda taşınan füze, roketatar ve doçkalarla saldırdı.

F-16’LAR BOMBALADI

Bölgeye takviye birlikler sevk edilirken, 1083 rakımlı tepe, sınırda konuşlu birlikler tarafından obüs ve çok namlulu roketatarlarla ateş altına alındı. Hava desteği ve yaralıların tahliyesi için kalkan ve bölgeye ulaşan ATAK helikopterler de teröristler tarafından saldırıya uğradı. İsabet alan bir helikopter, bölgeye iniş yapamayarak geri çekildi.

22 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Türk Silahlı Kuvvetleri ( TSK), gece peş peşe 2 açıklamayla 8 askerin şehit olduğunu, 20 askerin yaralandığını açıkladı.

İlk açıklamada, “5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 7 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır” denildi. Kısa süre sonra gelen ikinci açıklamada ise 3 askerin şehit olduğu, 6 askerin yaralandığı bildirildi. Şehit sayısı 8’e, yaralı sayısı 26’ya yükseldi. Çatışmada 2 ÖSO askeri şehit oldu, 2’si yaralandı. 22 terörist etkisiz hale getirildi. 1’i yaralı 2 terörist sağ ele geçirildi.

 

SALDIRIDAN KISA SÜRE ÖNCE ÇEKMİŞTİ

İşte yukarıdaki fotoğraf da şehit askerimiz Mehmet Diner’in telefonundan çekildi. Fotoğrafta havadaki ağır sis açıkça görülüyor. Dinçer bu fotoğrafı, teröristlerin yaptığı alçak saldırıdan kısa süre önce çekmiş ve sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

No tags for this post.

The post BURADA ŞEHİT DÜŞTÜLER appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam