Buna Kim Dur Diyecek!

29 Ocak 2018 46 0


(DenizliPost/Gamze Yürektürk)- Daha önce hayvanlara gerekli bakım yapılmadığı gerekçesiyle gündeme gelen, Çivril Işıklı Yolu üzerindeki Kum Ocağı’nda bulunan belediyeye ait hayvan barınağında, Çivril Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği üyeleri tarafından besleme yapıldı. Hayvanseverler, aç ve susuz bırakıldığı iddia edilen sokak köpeklerini, yanlarında getirdikleri, ekmek, süt, mama ve kemiklerle besledi, ölü yavruları topladı.

Köpeklerin arasında özellikle açlıktan derisi kemiğine yapışan sokak köpeği dikkat çekti. Köpeği gören hayvanseverler, köpeğin bu haline tepki gösterdi. Hayvanseverlerin paylaştıkları videoda köpeklerin verilen yemekleri yemek için birbirleriyle yarıştıkları görülüyor.

Ayrıca kafesin içerisinde ölmüş yavru köpeklerin de olması ve veterinerlerin buna göz yumması Çivril Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Mine Orhan’ın tepkisini çekti. “Barınaklara niye girmiyorsunuz. Dışarıdan bakmakla olmuyor” diyerek veterinerlere tepki gösterdi.

Daha önce de barınakla ilgili ortaya atılan iddialarda, kısırlaştırılmak ve tedavi edilmek üzere kliniğe getirilen hayvanların aç, susuz bırakıldığı ve açlıktan öldüğünü haber yapmıştık.Ayrıca hasta hayvanların demir kafeslerin içinde altlarında herhangi bir örtü benzeri bir şey olmadan yattıkları ve bakımsızlıktan öldüğü iddia edilmişti. Hayvanseverler, kendi imkanlarıyla hayvanlara yemek, su vermiş, hayvanların altlarına karton yerleştirip soğuktan korunmalarını sağlamışlardı.Barınakla ilgili artan şikayetler üzerine yetkililer gelip inceleme yapmış, barınak görevlilerine uyarılarda bulunmuştu. Ancak tüm uyarılara rağmen barınakta herhangi bir iyileşme olmamıştı. Hayvanseverler barınağın bu içler acısı haline artık bir çözüm bulunması istedi.

 

No tags for this post.

The post Buna Kim Dur Diyecek! appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam