Buldan’da develer hastane yararına güreşti

12 Mart 2018 29 0


Denizli’nin Buldan Belediyesi tarafından geliriyle, kentteki göğüs hastalıkları hastanesine tıbbi cihaz alımı için düzenlenen deve güreşlerinde keyifli ve heyecanlı anlar yaşandı.

Buldan Belediyesi tarafından, elde edilecek gelirle, Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ne cihaz alınmak üzere  deve güreşleri düzenlendi.

Buldan Kaymakamı Fatih Akkaya, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) ve Türkiye İhracatçılar Meclis Başkan Vekili Süleyman Kocasert’in de katıldığı Buldan 9. Deve güreşlerinde toplamda 120 deve 60 çift olarak arenaya çıktı. Büyük bir heyecan içerisinde geçen güreşlerde toplamda 60 deve birinciliği paylaştı.

Buldan Doğanköy arenasındaki güreşler, heyecanlı ve çekişmeli karşılaşmalara sahne oldu. Buldan Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Gülbay, “Bugün burada sadece güreşlerimizi izlemekle kalmıyor, aynı zamanda devletten hak ettiğini bir türlü alamayan Buldan’ımızın geçmişte atalarımızın binbir zorluklarla yaptığı Göğüs Hastalıkları Hastanemize de yardım yapmış oluyorsunuz. Tüm halkımız adına siz değerli vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Yüce Allah Afrin harekatında vatanımız ve milletimiz için çarpışan Mehmetçiklerimizin yardımcısı olsun. Şehitlerimizin mekanları cennet olsun” dedi.

 

Başkan Gülbay ve mahalle muhtarları daha sonra güreş alanını turlayarak izleyicileri selamladı. Buldan Belediyesi tarafından dağıtılan Türk bayraklarını dalgalandıran güreşseverler, usta cazgır Halil Coşkun’un okuduğu kahramanlık destanlarıyla coşkulu anlar yaşarken, develerin güreşlerini de heyecanla izledi.

Özcan DURUSOY / BULDAN (Denizli), (DHA)

The post Buldan’da develer hastane yararına güreşti appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam