Bu Kent Ormanında Yok Yok!

16 Mayıs 2018 99 0

[ad_1]

Denizli’de Pamukkale Belediyesi’nin, Tematik Kent Orman Projesinin 20 ay sonra tamamen hayata geçeceği bildirildi. 5 etapta yapılacak olan ve ilk etabı temmuz ayında bitecek olan projede, kent merkezinin her yerinden görülecek şekilde 27 metre boyunda horoz heykeli, şelale park, çeşitli sporların yapıldığı gençlik vadisi ve Denizli horozunun tanıtıldığı Horoz Köy, şehitlerin anıldığı sonsuz bahçe ile renkli orman ve kültür evleri yer alıyor.

Pamukkale Belediyesi tarafından, Türkiye’nin en büyüğü olduğu belirtilen Tematik Kent Ormanı Parkı Seyir Tepesi için bir otelde tanıtım toplantısı düzenlendi. AK Partili Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, başkan yardımcıları ve basın mensuplarının katıldığını toplantıda, proje tanıtıldı. Pamukkale İlçesi Kınıklı Mahallesi üzerinde yer alan ve Çamlık Dağı olarak bilenen Seyir Tepesi’nde Pamukkale Belediyesi tarafından başlanılan projeyle ilgili bilgi veren Başkan Hüseyin Gürlesin, “Yaklaşık 2 yıldır süren çalışmalarımızın ardından, 3 ay önce bu yatırımımıza fiilen başladık. Tematik kent ormanımız Kınıklı Mahallemiz’de şehrin hemen yanı başında. 405 bin metrekare büyüklüğüne sahip olan bir kent ormanı. Proje içeriği itibariyle doğa ve manzara güzelliği ile halkın dinlenme ve eğlenmesine yönelik farklı aktiviteleri bünyesinde bulunduran Seyir Tepesi Kent Ormanı Projesi, Türkiye genelinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na sunulan, 1451 proje içerisinde tematik kent ormanı özelliği anlamında açık ara birinci konumda. Özellikle buna vurgu yapmak istiyorum. Şu ana kadar sunulan 1451 proje içinde tematik olarak yapılan en büyük kent ormanı özelliğini taşımaktadır. Projede kullanım alanları beş etaptan oluşmakta” dedi.

HOROZ HEYKELİ ŞEHRİN HER YERİNDEN GÖRÜLECEK

Proje kapsamında alana Denizli kent merkezinin her yerinden görünecek şekilde, her gün farklı bir ışıklandırma sistemiyle donatılmış 27 metre yüksekliğinde horoz heykeli yapılacağını vurgulayan Başkan Gürlesin, “Planımız 20 ayda bu imalatın bitirilmesi. 405 dönümlük kent ormanın tamamının aktif olarak kullanıldığındaaynı anda 10 bin kişiye hizmet etmesi hedeflenmektedir. Birinci etabımız Şelale Park bunu Temmuz ayında bitirip, bu yaz halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. İkinci etabımız el sanatları ve kır lokantası, bunu da ağustos ayında yani Şelale Park’ın ardından bir ay sonra halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Üçüncü etabımız Gençlik Vadisi ve Horoz Köy. Gençlik vadimiz 40 dönüm. Bu projemizde de gençlerimizi unutmadık. Özellikle şehir dışından gelen dostlarımız, misafirlerimizi gönül rahatlığı ile götürebilecek yerlere yenisi kazandıralım istedik. Bunu yaparken de Denizli horozunun burada olması gerektiğine inandık. Nasıl Şelale Parkı, hizmet etme anlamında sosyal tesis olacaksa, Horoz Köy de 13 dönüm bir alanda olacak, aynı yerde 27 metre yüksekliğinde Horoz heykeli yer alacak. Bir de Sonsuz Bahçemiz ve son etabımız Renkli Orman ve Kültür Evlerimiz var. Tüm etaplarımızı da 2019 yılının Mayıs veya Haziran aylarına kadar bitirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)

No tags for this post.

The post Bu Kent Ormanında Yok Yok! appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ