Boş Evde Mahsur Kaldı Kimse Çıkaramıyor

02 Temmuz 2018 59 0


İstiklal Caddesi’nde boş bir evde mahsur kalan kedi için hayvanseverler seferber oldu. Kedinin kurtarılması için ya ev sahibinin izni ya da savcılık kararı gerekiyor. Bu prosedür yerine getirilemezse, zavallı kedi açlıktan ya da susuzluktan ölebilir.

Pamukkale İlçesi İstiklal Caddesi’nde boş bir evin içinde mahsur kalan kedi için hayvanseverler seferber oldu. Kedi birkaç gündür miyavlayarak adeta imdat çığlıkları atıyor. Mahalle halkı, kediyi kurtarmak için yetkililerden yardım istedi. Ancak mülkiyet hakkı nedeniyle eve girilebilmesi için ev sahibinin izni ya da savcılık kararı gerekiyor. Ev sahibine bir türlü ulaşılamıyor. Geriye savcılık kararı seçeneği kalıyor. Eğer bu da sağlanamazsa, zavallı kedi prosedür yerine getirilemediği için esir kaldığı evde açlıktan ya da susuzluktan can verecek.

Mahalle halkı yetkililerin bir an önce harekete geçerek kediyi kurtarmalarını isteyerek, “Neticede o da bir can taşıyor. İnsan ya da kedi fark etmez. Kurtarılması için bir an önce gereken neyse yapılmalıdır. Yetkililerden bu konuda duyarlı olmalarını bekliyoruz” dedi.

No tags for this post.

The post Boş Evde Mahsur Kaldı Kimse Çıkaramıyor appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam