Bisikletine Yaptığı Römorkla Arkadaşlarını Taşıyor

02 Şubat 2018 25 0


Çameli İlçesi’nde 10 yaşındaki Muhammet Akça, bisikletinin arkasına yaptığı römork ile eşyalarını ve arkadaşlarını taşıyor.

Çameli Güzelyurt Mahallesi’nde ikamet eden 10 yaşındaki ilkokul öğrencisi Muhammet Akça, eskide olsa kullandığı bisikletine yaptığı römork sayesinde gücünün yetmediği eşyalarını taşıyor. Arkadaşı ile birlikte yaptığı iki tekerlek ve sacdan oluşan römorku bisikletine monte etti.

Küçük çocuk, eski bir el arabası kasasını taşırken görüntülendi. Bisikletine bağladığı römork ile zaman zaman odun, eşya ve bazı zamanlarda arkadaşlarını arkasına bindirerek taşıdığını söyledi.

Teknoloji çağında, bisiklet römorklarının fiyatları dudak uçurtacak derecede, ama Muhammet teknolojiye inat kendi şartlarıyla arkadaşı ile birlikte bisikletine yaptığı römork ile daha masum ve daha mutlu.

Muhammet imkanları doğrultusunda eskide olsa bir bisiklete sahip, bu bisikletini birde kendi icadı ile birleştirdiğinde hem işlerini görüyor, hem de mahalledeki arkadaşları ile birlikte güzel vakitler geçiriyor.

Haber: Sezgin Özdemir

No tags for this post.

The post Bisikletine Yaptığı Römorkla Arkadaşlarını Taşıyor appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam