Bilboard yoksa bisboard var

12 Haziran 2018 84 0

[ad_1]

Denizli’de İYİ Parti birinci sıra milletvekili adayı Yasin Öztürk, 24 Haziran’da yapılacak seçimde kendini ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’i tanıtmak için ilginç bir yola başvurdu. Öztürk, hazırlattığı bisikletlerin bir yanına İYİ Parti cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’in diğer yanına da kendi resmini asıp, ‘Bisboard’ dediği uygulama ile Denizli’de seçim çalışması yaptı.

Seçim döneminde kentin en işlek noktalarındaki bilboardların yanı sıra bina giydirmeleri ile seçmenin dikkatini çekmeye çalışan siyasetçiler bu kez farklı bir yolla vatandaşın karşısına çıktı. Yüksek bedelli bina giydirmeleri ve bilboardlar için bütçe oluşturmayan İYİ Parti milletvekili adayı Yasin Öztürk, kendi çözümünü kendi üretti. Hazırlattığı bisikletlerin bir yanına İYİ Parti cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’in diğer yanına da kendi resmini asan Öztürk, ‘Bisboard’ dediği uygulama ile Denizli’de seçim çalışması yaptı. Oluşturduğu 15 bisikletliden oluşan bir ekiple Denizli sokaklarında pedal çeviren Yasin Öztürk aynı zamanda farkındalık oluşturmaya çalıştı.

İYİ Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün ve partili gençlerle birlikte Delikliçınar Meydanı’nda tanıtım kampanyasını başlatan Öztürk, aldığı ilk tepkilerden de memnun. Bisboard’a binen milletvekili adayı Yasin Öztürk, “Yıllardır alışagelmiş seçim çalışmasının dışına çıkarak farkındalık yaratmak istedik. Bilboardların ve afişlerin pahalı olması nedeniyle en uygun yol ve bütçe ile en çok ses getiren çalışmaları yapmak İçin sürekli çaba harcıyoruz. Görüntü ve görültü kirliliğini ortadan kaldırmak için seçim çalışmalarımızı böyle yapacağız. Parti olarak çevreye en üst düzeyde saygı gösteriyoruz en az seviyede egzoz atığı meydana getiriyoruz. Araç giydirmek de çok pahalı. Binlerce lira israftan da kaçınmış oluyoruz. Bence iyi bir tanıtım aracı ve samimi. Kentin her noktasına bununla ulaşacağız” dedi.

Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)

The post Bilboard yoksa bisboard var appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ