Bereket Enerji’den O Santralde İsim Değişikliği

29 Ocak 2018 40 0


Denizli’de merkezi bulunan Bereket Enerji Grubu’nun Düzce’deki hidroelektrik santraline, kurumun yönetim kurulu başkanı ve başkan yardımcısının üniversiteden sınıf arkadaşı olan, İtalyan Başkonsolosu’na bağlı çalışırken geçen yıl kanserden ölen Ayşın Öner’in adı verildi.

Düzce Aksu adıyla 2014 yılında enerji üretimine başlayan 50 megawatt gücündeki santralde isim değişikliği nedeniyle düzenlenen tören, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Fakültesi’nin 1975 yılı mezunlarını bir araya getirdi. Tören, duygu yüklü anlara da sahne oldu. Denizli’de merkezi bulunan Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı ve Başkan Yardımcısı Ali Yağlı’nın aynı fakülteden dönem arkadaşı olan Ayşın Öner’in babası Erol Öner ve eşi Zerrin Öner duygularını dile getirirken, “Kızımızın yaşam enerjisi coşkulu bir suya benzerdi. Şimdi ise yüreklerimizde gürül gürül akarak doğaya karışacak ve sonsuza kadar hayat bulacak. Bereket Enerji büyük bir vefa örneği gösterdi. Ailemiz ve İTÜ mezunları adına kendilerine şükran duygularımızı sunuyoruz.” dedi.

Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Saldanlı da, hayatın ve insanların kıymetinin çok iyi bilinmesi gerektiğini belirterek, “Bu santral artık Ayşın Öner adıyla anılacak. Adı sonsuza kadar yaşayacak. Fakülteden mezun oluşumuzun üzerinden 43 yıl geçti. Ancak birbirimizin değerini çok iyi bildik. Bu nedenle, 21 hidroelektrik santralımızdan biri olan bu tesise İTÜ’lüler dayanışması ve vefa duygularının bir gereği olarak Ayşın Öner adını verdik” diye konuştu.

İTÜ mezunları, konuşmaların ardından santral içinde iki ayrı bölümde hazırlanan Ayşın Öner köşesini ziyaret etti.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)

No tags for this post.

The post Bereket Enerji’den O Santralde İsim Değişikliği appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam