Başsavcı Mustafa Alper, Mezarı Başında Anıldı

11 Mayıs 2018 52 0


Geçtiğimiz yıl, Denizli-İzmir yolu Bozburun mevkiinde meydana gelen kazada hayatını kaybeden Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ve makam şoförü Muzaffer Akşehirli, vefatlarının birinci yıldönümünde dualarla anıldı.

Törende Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, şehit başsavcının Yargıtay üyesi eşi Hatıran Alper ve Alper Ailesi’nin yanı sıra Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Bilal Uçar, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Selahattin Menteş ile bakanlık ve yargı mensupları katıldı.

“CÜBBESİNİ 1 DOLARA SATANLARA İNAT ADALET DAĞITTI”

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Aydın’ın Söke ilçesinde, merhum Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’i anma etkinliklerinde yaptığı konuşmada “Mustafa Alper cübbesini 1 dolara satanlara inat cübbesi ile adalet dağıtan devlet adamıydı” diyerek tüm şehitlere rahmet diledi.

Geçen yıl elim bir trafik kazasında Denizli’de hayatını kaybeden Başsavcı Mustafa Alper için metfun bulunduğu Söke ilçesinde anma etkinlikleri düzenlendi. Söke Koca Cami ve Granta Mezarlığı’ndaki törenin ardından Söke Öğretmenevi’nde devam eden anma etkinliklerinde konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Geçtiğimiz yıl bugün elim trafik kazası sonucu Hakk’a uğurladığımız Başsavcımızı anmak için toplandık. Rahmetle minnetle yad ediyoruz. Mustafa Alper memleketimize hizmet etmeye şiar edinmiş değerli bir yargı mensubu vatan evladıydı. Aynı kazada Makam şoförü Muzaffer Akşehirli’yi de rahmet diliyorum. Hukuk kahramanı olarak hayatını bu ülkeye adamış değerli bir arkadaşımızdı” diye konuştu.

“İLK İDDİANAMEYİ HAZIRLAYARAK TARİHE GEÇTİ”

Mustafa Alper’in hukuki mücadele anlamında da 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı ilk iddianameyi hazırlayarak tarihe geçtiğini belirten Adalet Bakanı Gül, “Hukuk, adalet, demokrasi milletin ve devletin bekası için diyen bir devlet adamıydı. Cübbesini 1 dolara satanlara inat cübbesi ile adalet dağıtan devlet adamıydı. Bugün değerli devlet adamımızı anmak üzere bir aradayız. Bu anma etkinliğinde bu toplantıyı teşrif eden arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnancımıza göre şehitler ölmezler. Bu vatan için çalışan, şehit düşen herkese rahmet ve minnetle anıyoruz. Cübbesi ile hukuki mücadelede adaletten şaşmayan şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Adalet teşkilatı adına da katılanlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

EŞİ KONUŞURKEN DUYGULANDI

Şehit Mustafa Alper’in eşi Hatıran Alper ise, “Bugün eşimin seneyi devriyesindeyiz. Geçen yıl bugün her zamanki gibi Denizli’deki evimizden Kocabaş Cezaevindekileri kontrol etmek için çıktı ve daha sonra bana Tugayda bir programa katılarak adliyeye döneceğini söyledi. Evden çıktıktan çok kısa bir süre sonra bu elim kaza olmuş. Kazada onu kaybettik ve şehit düştü. Ruhu şad mekanı cennet olsun. Türkiye’nin yetiştirdiği en iyi hukukçulardan birisiydi. İyi bir devlet adamıydı çok çalışkandı. Çok iyi baba ve eşti. Onu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz” diye konuştu.

No tags for this post.

The post Başsavcı Mustafa Alper, Mezarı Başında Anıldı appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam