Başkan Osman Zolan: Denizli’yle İlgili Hayallerimiz Var

21 Şubat 2019 726 0

Geçen yıl Denizli’yi 4 kez ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün bir kez daha Denizli’de halkla buluşacak. Mitingde konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli’nin artık önü açık, Denizli hızını almıştır. Beraber kol kola huzur içinde Denizlimizi hak ettiği yere getirmek konusunda gayret edeceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öncesinde halka seslenen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Tam 5 yıl önceydi. 5 yıl önce yine bu alanda bir araya gelmiştik. O gün de muhteşemdi bu meydan.Bugün de muhteşem. O gün büyükşehirin ilk adımı atılıyordu. Denizli olarak çoktan hak etmiştik. Dedik ki Büyükşehirle artık daha da bğyük işlerin altına gireceğiz. “Sadece merkezde değil, 19 ilçemizde destanlar yazmaya devam edeceğiz” demiştik. Denizli’nin merkezinde ne varda tüm ilçelerimizde o olacak demiştik. Denizlimizin ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılayacağız demiştik. Bugün dönüp baktığımızda Denizli nereden nereye geldi. Denizli 2004’te Ak Parti belediyeciliğiyle tanıştı. Nihat Zeybekci ile başlayan hizmet destanını Büyükşehir olarak bugüne taşıdık. Biz almış olduğumuz emaneti, bize duyulan güveni boşa çıkarmamak için gece gündüz çalıştık. Bugün artık Denizli parmakla gösterilen bir şehir haline geldi. Türkiye’nin birçok şehri Denizli’ye bakıp imreniyor. Dünya şehri dendiğinde Denizlimiz akla gelecek. Denizlimizle kol kola verip daha çok işler yapacağız. Birçok işle birlikte gönüllerde yaptık. Makamların en güzeli Denizlili kardeşlerimizin gönül makamıdır. Her şeyi birlikte yaptık birlikte başardık. Bize destek veren önümüze engel koymayan kardeşlerime de teşekkür ediyorum.” dedi.

Göreve geldiğinden bu yana birçok hizmeti hayata geçirdiklerini ve Denizli’yle ilgili  hayalleri olduğunu söyleyen Başkan Zolan, “5 yıl önce sloganımız güler yüzlü hizmetti. Milletimize güler yüzle hizmet ettik.5 yıl önce ‘Denizli’de ne varsa köylerimizde, kasabalarımızda da o olacak’ demiştik. ‘Kimsenin ayağı toza çamura değmeyecek’ demiştik. İlçe ve köylerimize 6 milyon metrekare kilit taşı döşedik. Birçok köyümüzde, vatandaşımızın ayağı toza çamura değmiyor. Altyapı anlamında içme suyu kanalizasyon hatlarımızı uc uca eklediğimizde 54 bin 380 kilometre yapmışız. 5 yılda Çin’e kadar boru döşemişiz. Altyapı yoksa üstüne ne yaparsanız boştur, gereksizdir. Herşey daha güzel olacak. 2 bin kilometre asfalt yapmışız. Ege’nin en uzun, göz bebeği teleferiği yaptık. Yeni dönemimizde de birçok yeniliği, güzellikleri yapmaya devam edeceğiz. Bizim ortak sevdamız Denizli. Bundan sonra da Denizli’ye taş üstüne taş koymaya devam edeceğiz. Bugüne kadar yapmış olduğumuz işlerde hiçbir mahalle, hiçbir sokak, hiçbir kişi ayrımı yapmaksızın hizmet ettik. Denizli’yle ilgili hayallerimiz hedeflerimiz var. yaparsak birlikte yaparız. Denizli’nin artık önü açık, Denizli hızını almıştır. Denizli için gece gündüz çalışmaya devam edeceğim. Bugün, yeni bir nefes için yeniden 5 yıl daha hizmet almak için bir başlangıçtır. Bundan sonra da yolumuz açık olacak. Beraber kol kola huzur içinde Denizlimizi hak ettiği yere getirmek konusunda gayret edeceğiz.” ifadesini kullandı.

No tags for this post.

The post Başkan Osman Zolan: Denizli’yle İlgili Hayallerimiz Var appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam