Başkan Örki’den ‘Seyir Tepesi’ Projesiyle İlgili Açıklama

06 Temmuz 2019 165 0

Pamukkale Belediye Meclis Toplantısı’nda CHP ve İYİ Parti tarafından ‘Seyir Tepesi’ projesiyle ilgili verilen araştırma önergesi AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi. Projenin 27 Milyon TL tasarruf ile devam edeceğini belirten Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Pamukkale’ye gelen turistleri Seyir Tepesi ile merkeze çekmek istiyoruz. Yapılmış olanın şehre en etkin şekilde sonuç vermesi için çalışacağız” dedi.

Pamukkale Belediyesi’nde dün yapılan Meclis toplantısında CHP ve İYİ Parti grupları eski Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in başlattığı ‘Seyir Tepesi’ projesiyle ilgili araştırma önergesi verdi. Ancak önerge 16 kabul oya karşı AK Parti ve MHP’nin 19 ret oyu ile reddedildi.

Projenin 27 milyon TL tasarruf ile devam edeceğini söyleyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Orman Ve Tarım Bakanlığı’ndan kiralanmış ve iyi niyetle başlanmış bir projedir. Bunun ile ilgili yerinde inceleme yaptık. Tüm meclis üyesi arkadaşlarımızla teknik arkadaşlarımızdan bilgiler aldık. Alanda yüzde 72 fiziki tamamlama yapılmış durumda. Biz göreve geldikten sonra yeni bir alanın düzenlenmesi de söz konusu değil. Proje sonuca erdiği takdirde KDV ve fiyat farkı ile birlikte 147 milyon TL’yi bulacak. Ancak bizler yapılan çalışmalardan tasarruf edelim istedik. Peyzaj çalışmaları noktasında doğal örtüye hassasiyet gösterilmesini istedik. Mevcut projeden yapılan tasarruf ile 27 milyon TL tasarruf sağladık. Projenin bu hali ile noktalanıp noktalanamayacağı da dahil olmak üzere her görüşü araştırdık ve projenin tasarruf ile devam etmesi noktasında karar verdik.Doğanın kendini toparlaması, istinat duvarları dahil her alanın yeşil doku ile buluşmasını istedik. Pamukkale’ye gelen turistleri Seyir Tepesi ile merkeze çekmek istiyoruz. Yapılmış olanın şehre en etkin şekilde sonuç vermesi için çalışacağız” dedi.

Konuyla ilgili sosyal medyadan açıklama yapan İYİ Parti Pamukkale Belediye Meclis Üyesi Uğur Çizmecioğlu, “Seyir Tepesi ile ilgili verdiğimiz meclis araştırma komisyonu kurulmasına ve mecliste genel görüşme yapılmasına yönelik önergemiz, İYİ Parti ve CHP’li meclis üyelerinin 16 kabul oyuna rağmen, ne yazık ki, AK Parti ve MHP’li belediye meclis üyelerinin 19 ret oyuyla ret edildi. Ancak talebimizin haklılığı bizzat belediye başkanınca da anlaşılmış olacak ki, ısrarlı mücadelemiz ile toplamda 147 milyon TL’ye mal olacak projenin 27 milyon TL’lik kesimi durduruldu” ifadelerini kullandı.

No tags for this post.

The post Başkan Örki’den ‘Seyir Tepesi’ Projesiyle İlgili Açıklama appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.