Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Atalay Denizli’yi Ziyaret Etti

03 Ocak 2019 93 0

[ad_1]

Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. Mustafa Altuğ Atalay, Denizli’ye gelerek bir dizi temaslarda bulunup, su ürünleri sektör temsilcileri ve alabalık üreticileri ile buluştu.

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. Mustafa Altuğ Atalay’ı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Müdürü Yılmaz Erkaya “Ülkemizde denizi olmayan ama su ürünleri sektöründe söz sahibi olan Denizli’mize gelerek bizleri mutlu eden sayın genel müdürümüze siz değerli katılımcıların nezdinde hoş geldiniz diyor saygılar sunuyorum.” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’nin selamlarını getirdiğini söyleyerek söze başlayan Dr. Mustafa Altuğ Atalay, Denizli’nin Ankara’dan bakıldığında Tarımsal Üretim ve Balıkçılık bakımından önemli bir şehir olduğunu belirterek “Ülkemizin Balık ihracatında hedefi olan 1 Milyar Dolara yaklaşmıştır. Bu hedefin gerçekleştirilmesinde Denizlili Balıkçılık sektörünün önemli bir payı bulunmaktadır. Sizlere hizmet makamında olan bizlerde siz değerli sektör temsilcilerimizin sıkıntılarını çözmek için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız.’’ ifadesini kullandı.

Su Ürünleri sektörünün son dönemlerde giderek önem kazandığının altını çizen Dr. Atalay “İnsanoğlunun en önemli protein kaynaklarından biri olan balık, ülkemizde kaliteli bir besin maddesi olduğunun yeni yeni anlaşılmaya başlamasıyla beraber bu sektörün gelişiminde önemli bir ivme yakalanmış, ihracat kapısı da bularak önemli bir sektör haline gelmiştir.’’ diyerek konuşmasını tamamladı.

Atalay, toplantı süresince üreticiler ve sektör temsilcilerini tek tek dinleyerek notlar aldı. Su ürünleri sektörünü çok daha daha iyi konumlara ulaştırabilmek adına neler yapılabileceği hususunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Dr, Atalay katılımcılara gösterdikleri yoğun ilgi nedeniyle teşekkür ederek Denizli’den ayrıldı.

No tags for this post.

The post Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Atalay Denizli’yi Ziyaret Etti appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ